مدارس مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند
مدارس مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند

مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه تمام مدارس استان مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند، گفت: حدود 2 درصد از مدارس استان نمازخانه ندارند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمد خامه‌یار ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در راستای اعتلای فرهنگ برگزاری نماز جماعت در مدارس جلساتی با دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شده و در تمام مدارس برگزاری ۱۰۰نشست دانش آموزی، ۱۰۰نشست انجمن اولیا و مربیان و ۱۲۰۰ برنامه آموزشی نماز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تمام مدارس استان مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند، افزود: در ۸۰ درصد مدارس روحانیون حضور دارند که در همین راستا با سپاه پاسداران نیز برای جذب روحانیون و ائمه جماعت تعاملاتی صورت گرفته است.

مدیر ستاد اقامه نماز قم ادامه داد: از جانب ستاد اقامه نماز اصرار بر این است که نماز جماعت در تمامی مدارس توسط روحانی و امام جماعت برگزار شود و این امر تا حدی اجرا شده است.

وی در خصوص مجهز بودن مدارس استان به نمازخانه اظهار کرد: شاید حدود ۲درصد از مدارس استان فاقد نمازخانه باشند که آن هم به دلیل فرسودگی مدرسه و نیازمند بودن آن به تخریب و بازسازی است، نمازخانه‌های سایر مدارس نیز دارای کیفیت قابل قبولی است.

خامه‌یار گفت: استان قم از نظر میزان برگزاری نماز جماعت در مدارس به نسبت سایر استان‌ها جلوتر است و این  نقطه عطفی در فعالیت‌های ستاد اقامه  نماز به شمار می‌رود و قرار است جهت اعتلای این امر هر هفته یکی از ائمه جمعه استان در مدارس حاضر شوند و به سخنرانی بپردازند.

وی در پایان افزود: از طرف ستاد اقامه نماز در جهت در اختیار قرار دادن اساتید برجسته در زمینه آموزش نماز و مفاهیم قرآنی به آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرده ایم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی