«بیمه اجباریِ» اجباری برای همه ایرانی‌ها/ شرایط دریافت دفترچه رایگان درمان
«بیمه اجباریِ» اجباری برای همه ایرانی‌ها/ شرایط دریافت دفترچه رایگان درمان

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، بیمه اجباری درمان برای همه ایرانیان اجرایی خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، طاهر موهبتی در گفت‌وگویی که با باشگاه خبرنگاران جوان داشت اظهار کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه همه ایرانیان باید زیر پوشش بیمه اجباری قرار بگیرند.

وی افزود: بر این اساس ارزیابی وسیعی توسط وزارت رفاه صورت می‌گیرد تا اشخاصی که فاقد توانایی پرداخت حق بیمه سلامت هستند به طور رایگان زیر پوشش بیمه اجباری قرار بگیرند، در واقع دولت حق بیمه این افراد را می‌پردازد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه آئین‌نامه اجرایی این قانون ۴۵ روز فرصت برای افرادی فاقد بیمه برای مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در نظر گرفته است گفت: چنانچه افراد جزو دهک گروه‌های یک، دو و سه باشند از پرداخت حق بیمه اجباری معاف خواهند بود و افرادی که جزو دهک چهار هستند باید نیمی از حق بیمه خود را بپردازند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که در حدود ۱۰ درصد مردم فاقد هر گونه پوشش بیمه‌ای هستند بنابراین از هفته سلامت، طرح پوشش بیمه اجباری برای آنها آغاز خواهد شد.

موهبتی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح از سوی سازمان بیمه سلامت ایجاد شده است گفت: وزارت رفاه هم درصدد است از طریق وب‌سرویس، اطلاعات استحقاق‌سنجی را در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار دهد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : زهرا زنگنه