تاکید شهدا بر اقامه نماز جماعت
تاکید شهدا بر اقامه نماز جماعت

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: نماز تضمین سعادت انسان است و شهدا در وصایایشان بسیار بر برپایی نماز به خصوص نماز جماعت تاکید داشته اند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید جواد هاشمی در جلسه شورای اقامه نماز استان قم با بیان اینکه نماز تضمین سعادت انسان است و شهدا در وصایایشان بسیار بر برپایی نماز به خصوص نماز جماعت تاکید داشته اند اظهار کرد: اهمیت این فریضه دینی تا جایی است که در ظهر عاشورا در میدان جنگ  سید و سالار شهیدان نماز را به جماعت به پا می دارد ،  رزمندگان نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس در زیر رگبار دشمنان در سنگر ها با صفای باطن با خدا راز و نیاز می کردند و اینگونه با ایمانهای استوار در جنگی نابرابر به پیروزی رسیدند.

وی ادامه داد: نماز راه سعادت و عامل نجات بشر است، برپایی نماز های جماعت پرشور تاثیر مثبتی بر سایر اعمال انسان دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان  نیز در این جلسه ابراز کرد: حضور مسوولان همراه با ارباب رجوع در نماز جماعت، موجب الگوسازی است و نماز جماعتی پرشور را به دنبال دارد.

محمد خامه‌یار  با تاکید بر اینکه مسئول نماز نباید محروم از نماز جماعت باشد، ادامه داد:  مسئولان نماز ، روسا و دبیران نماز باید خود پیشرو ، الگو و در صف اول باشند .

وی ضمن تقدیر از مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران اضافه کرد: در مدت حضور ایشان اقدامات مثبتی در راستای خدمت به نماز و برگزاری همایش ها و مراسم های مرتبط با نماز  در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شده است.

در پایان این جلسه با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیر ستاد اقامه نماز استان و  دبیر اقامه نماز بنیاد  احکام اعضای شورای نماز بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ارایه و از  ائمه جماعات بنیاد ستاد و مناطق تقدیر صورت گرفت. همچنین از امام جماعت بازنشسته بنیاد به پاس ۳۰ سال خدمت به این فریضه الهی تقدیر صورت گرفت.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم