مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) در قم راه‌اندازی می‌شود/ تسهیلات 100 میلیونی برای طرح‌های اشتغالزا
مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) در قم راه‌اندازی می‌شود/ تسهیلات 100 میلیونی برای طرح‌های اشتغالزا

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از راه‌اندازی مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) همزمان با نخستین ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، رسول منعم در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه اظهار کرد: ورزش قم در بخش عمرانی پروژه‌های جدیدی را در آینده در اختیار خواهد داشت به طوری که طرح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ص) قریب بر 98% پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از این پروژه 8هزار متر به فضای ورزش قم افزوده می‌شود و زمان بهره برداری از آن فروردین 98خواهد بود.

وی افزود: دو پروژه از محل ماده 27واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی در قم که سالن سوده و استخر مجموعه ورزشی تختی شامل این پروژه‌ها بوده اند که استخر ورزشگاه تختی به زودی به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم احیای ورزشگاه یادگار امام و همچنین اهتمام به تیم های پایه فوتبال را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: فوتسال یکی از استعدادهای استان است که مقدمات مشارکت قدرتمند تیم سوهان محمد را برای حضور در فصل آینده را مهیا سازیم تا شاهد قهرمانی این تیم باشیم.

وی ادامه داد: در حوزه روستایی در بخش عمرانی،تکمیل و تجهیز خانه‌های روستایی 68خانه ورزش روستایی تجهیز شده اند و 30 خانه روستایی دیگر هم در سال آینده آماده خواهدشد،و احداث خانه جوانان با زیربنای 500متر و پیشرفت 80 درصد در اردیبهشت آینده در کهک و بخش خلجستان پس از افتتاح در اختیار سمن‌ها قرار خواهد گرفت.

منعم تصریح کرد: در موضوع اجرای ماده10در واگذاری فضاها به خیرین،شناسایی و در زمینه ورزش از ان استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه در حوزه ورزشی برنامه‌هایی در دستور کار است گفت: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به فعال کردن ورزش محلات، ورزش کارگری و ورزش بانوان اشاره کرد همچنین کمیته ورزش همگانی، محلات، روستایی، بانوان و کمیته بودجه و اعتبار زیر مجموعه این شورا هستند تا بتوانیم خروجی آن را در خدمت ورزش قم قرار دهیم.

وی توجه به ورزش بانوان را یکی از سیاست های مهم دولت دانست و افزود: ایجاد شرایط برابر برای استفاده از امکانات و زیرساخت های ورزشی بانوان و آقایان از جمله اولویت هایی است که در این زمینه برنامه ریزی لازم در حال انجام می باشد.

منعم با بیان اینکه کمیته‌ای برای شناسایی استعدادهای ورزشی برای حضور در المپیک و بازی‌های آسیایی تشکیل خواهد شد،گفت:د ر حوزه هیأت‌های ورزشی و تخصیص اعتبار مالی به هیئت‌های ورزشی،هیئت‌ ها با برنامه ورود کنند و توزیع اعتبار به این هیئت‌ها بر اساس برنامه‌ای که هیئت‌ ها انجام و گزارش میدهند انجام می‌شود و هیئت‌های ورزشی با ارائه عملکرد خود بودجه بیشتری دریافت خواهند کرد و هئیت ها نباید توقع داشته باشد هزینه های کامل خود را اداره دریافت کنند و باید راهی برای تامین هزینه های خود از قبیل اسپانسر و….پیدا کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در پایان با اشاره به طرح‌ها و برنامه ها در حوزه جوانان پرداخت و تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌هایی در راستای حمایت از سمن‌ها انجام شده و طرح‌هایی که در زمینه اشتغالزایی باشند تسهیلاتی‌ تا سقف 100 میلیون تومان با کارمزد 4 درصد دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/