5 پارکینگ زیرسطحی در قم احداث می‌شود
5 پارکینگ زیرسطحی در قم احداث می‌شود

معاون شهردار قم با اشاره به احداث ۵ پارکینگ به‌صورت زیرسطحی، گفت: نهضت پارکینگ‌سازی از سال ۹۸ در قم آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا قاری قرآن با بیان اینکه کمبود پارکینگ در شهر یک معضل جدی به شمار می‌رود اظهار کرد: با توجه به مهاجرپذیری و زائرخیزی قم، این مسئله می‌تواند در آینده به یک چالش بسیار بزرگ و ناگشودنی تبدیل شود.

وی با تأکید بر عزم شهرداری قم در برای احداث پارکینگ‌های متعدد در سال ۹۸ و آغاز نهضت پارکینگ سازی، افزود: نهضت پارکینگ سازی از سال ۹۸ در قم آغاز می‌شود، تلاش می‌شود تا دو سال آینده بخش مهمی از نیاز قم به پارکینگ حل شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به تدابیر شهرداری در بهبود وضعیت ظاهری معابر و خیابان‌های شهر تصریح کرد: سال آینده نهضت آینده نهضت آسفالت‌ریزی هم‌زمان با نهضت پارکینگ سازی در قم ادامه پیداکرده و پیش‌بینی می‌شود در تمام معابر این شهر روکش آسفالت جدید توزیع شود.

وی احداث پارکینگ‌های به‌صورت زیرسطحی را اولویت نخست شهرداری در احداث پارکینگ در شهر قم دانست و تأکید کرد: برنامه احداث ۵ پارکینگ برای عبور از زیر سطح در هسته مرکزی شهر طراحی‌شده و انتظار می‌رود در دو سال آینده سرمایه گداری‌های نهایی درباره آن‌ها صورت گرفته و به مرحله اجرا برسد.

قاری قرآن ظرفیت کنونی پارکینگ در قم را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: در حال حاضر ۵ هزار ظرفیت کل پارکینگ در قم بوده  که ازاین‌بین فقط ظرفیت ۲ هزار پارکینگ زائر مسقف بوده و مابقی آن‌ها روباز می باشند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با تأکید بر افزایش سه برابری احداث پارکینگ در سال ۹۷ نسبت به یک سال قبل از آن، بیان کرد: قیمت تمام‌شده هر یک عدد پارکینگ از ۲۰ میلیون تومان سال‌های قبل به بیش از ۶۰ میلیون تومان در سال جاری رسیده است.

وی تسریع در اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی را رمز موفقیت در برنامه‌ریزی و پیش‌بینی پروژه‌های شهرداری دانست و خاطرنشان کرد:  تورم غیرقابل‌ پیش‌بینی در کشور سبب می‌شود چنین شرایطی پروژه‌های شهری با سرعت انجام‌شده و از موکول کردن آن‌ها به آینده‌ای نامشخص خودداری شود.

انتهای پیام/