پایان خدمت ۱۲ روز فعالیت موکب آستان حضرت معصومه(س) در عراق
پایان خدمت ۱۲ روز فعالیت موکب آستان حضرت معصومه(س) در عراق

خدمت ۱۲ روزه‌ موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) به زائران اربعین حسینی عصر روز شنبه ۲۷ مهرماه به پایان رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، موکب حرم مطهر بانوی کرامت مستقر در عمود ۱۰۸۰ مسیر پیادره‌روی اربعین از نجف به کربلا بعد از ۱۴ روز خدمت رسانی به زائران اباعبدالله‌ الحسین علیه‌السلام از تاریخ ۱۴ تا ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ همزمان با غروب اربعین حسینی به فعالیت خود پایان داد.

خورشید صبح ۱۶ مهر درحالی طلوع کرد که خادمان موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با جان و دل آماده پذیرایی از زائران اباعبدالله‌ الحسین علیه‌السلام در بخش‌های مختلف موکب بودند.

اسکان زائران، شست‌وشوی لباس، ارائه خدمات درمانی، تعمیر کیف، کفش، چرخ و کالسکه، خدمات خیاطی، ایستگاه‌های صلواتی، اینترنت رایگان، ارتباط رسانه‌ای،‌ تماس اینترنتی، پخت و توزیع کیک و نان، پخش آب معدنی، اهدای بسته‌های فرهنگی، اقامه نماز جماعت، برگزاری مراسم دعا و عزاداری، توزیع غذای تبرکی و … بخشی از خدمات موکب کریمه اهل‌بیت(س) در عمود ۱۰۸۰ به زائران حسینی بود.

خادمان موکب بانوی کرامت در طول ۱۴ روز خدمت خالصانه خود ۴۸۰ هزار لیوان آب معدنی ۲۰۰ سی‌سی، ۳۰ هزار عدد نان لواش، بیش از ۱۶ هزار غذای تبرکی و ۶۳ هزار و ۵۰۰ کیک را بین زائران حسینی توزیع کردند و بیش از ۲۵۰۰ کفش را تعمیر و همچنین ۲۱۰۰ خدمت خیاطی ارائه دادند.

استقرار ۶۰ نیروی پزشک، پرستار و خدمات درمانی با ویزیت بیش از ۳۲ هزار نفر، ارتباط با ۲۰ شبکه برون مرزی و بین‌المللی، توزیع ۱۵ هزار هدیه و کالای فرهنگی در بخش خواهران، ارائه خدمات به بیش از ۱۵ هزار زائر در واحد راهنمای زائر و گمشدگان، اسکان روزانه ۵ هزار زائر، انعکاس بیش از ۸۴۰۰ دقیقه ارتباط زنده رسانه‌ای از شبکه‌های مختلف داخلی و خارجی، ارائه تینترنت رایگان به ۲۴۰۰ زائر،‌ ایجاد بستر برای بیش از ۱۳ هزار تماس اینترنتی، راه‌اندازی استودیو ویژه رسانه و … از دیگر خدماتی بود که به زائران اربعین حسینی در موکب حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها مستقر در عمود ۱۰۸۰ ارائه شد.

خادمان موکب حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها بعد از پایان یافتن ارائه خدمات به زائران حسینی در غروب اربعین، به زیارت بارگاه نورانی امام موسی کاظم و امام محمدتقی علیهماالسلام در کاظمین و امام هادی و امام حسن عسکری علیهماالسلام در سامرا شتافتند.

خادمان بعد از زیارت مضجع شریف حضرات معصومین(ع) در سامرا و کاظمین امشب (یکشنبه) عراق را به مقصد ایران ترک خواهند کرد و از مرز مهران وارد کشور می‌شوند تا بار دیگر در شهر مقدس قم و در بارگاه منور و ملکوتی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها خادم زائران این بانوی جلالت و کرامت باشند.

گفتنی است، خادمان موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) قبل از برپایی و آغاز فعالیت موکب آستان در عمود ۱۰۸۰ نیز حرم مطهر امیرمؤمنان علی علیه‌السلام در نجف و حرم‌های امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام در کربلای معلی را زیارت کرده بودند.

انتهای پیام/