۱۲۹۳ شهید بین‌الملل در قم مدفون هستند/ دعوت از هنرمندان برای تولید آثار ماندگار در خصوص شهدای قم
۱۲۹۳ شهید بین‌الملل در قم مدفون هستند/ دعوت از هنرمندان برای تولید آثار ماندگار در خصوص شهدای قم

رئیس ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم با بیان اینکه در قم هزار و 293 شهید بین‌الملل مدفون هستند گفت: این شهدا از 9 کشور جهان و شامل شهدای فاطمیون، زینبیون و شهدایی از کشورهایی چون فرانسه هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، احمد حاجی‌زاده امروز در جمع با خبرنگاران، با بیان اینکه در قم هزار و ۲۹۳ شهید بین‌الملل مدفون هستند اظهار کرد: این شهدا از ۹ کشور جهان در قم دفن شده‌اند.

وی افزود: شهدای خارجی مدفون در قم شامل شهدای فاطمیون، زینبیون و شهدایی از کشورهایی چون فرانسه هستند.

رئیس ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم با بیان اینکه رهبری تاکید دارند برگزاری کنگره‌ها باید برانگیختگی در جامعه ایجاد کند گفت: شهدا بعد از شهادت جلوه و ظهور و بروز ویژه‌تری در جامعه دارند.

وی ادامه داد: از هر کسی که توان و تخصصی دارد و می‌تواند جلوه و ظهور و بروز شهدا را در جامعه بیشتر کند دعوت می‌کنیم به مجموعه ستاد کنگره کمک و آثار مرتبط با شهدا را تولید کند.

حاجی‌زاده با تاکید بر ضرورت تولید آثاری اثرگذار در حوزه شهدا گفت: بنا بر این داریم که آثاری در خصوص شهدا تولید کنیم که در جامعه مورد استقبال و اثرگذاری واقع شود به همین خاطر دست یاری به سوی تمام هنرمندان، نویسندگان، فیلمسازان و اقشار متخصص جامعه برای تولید آثار فاخر در حوزه فرهنگ شهید و شهادت دعوت می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

  • نویسنده : صدرالدین فلاح