آمریکا مخالف تأسیس دولت اسلامی در عراق است
آمریکا مخالف تأسیس دولت اسلامی در عراق است

عضو ارشد حزب‌الله عراق گفت: برای همه شفاف است که آمریکا از مواضع داعش حمایت می‌کند و نمی‌خواهد دولت اسلامی در عراق تاسیس شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام قاسم سودانی در نشست خبری ظهر امروز که  در دفتر روابط سیاسی جنبش حزب‌الله عراق برگزار شد، اظهار کرد: بعد از سرنگونی صدام جنبش‌های جدیدی در عراق تاسیس شد که باعث تحولی جدید شد.

وی وجه تمایز جنبش‌های جدید را ولایت‌پذیری آنها دانست و افزود: گروه های جدید از موقع تاسیس اطاعت از ولی امر مسلمین را سر لوحه خود قرار دادند و به آن استوار هستند.

عضو ارشد حزب‌الله عراق عنوان کرد: گردان‌هایی که در حال مبارزه با داعش و آمریکا هستند از افرادی هستند که در زمان جنگ تحمیلی مقابل صدام ایستادگی کرده‌اند.

سودانی خاطرنشان کرد: برای همه شفاف است که آمریکا از مواضع داعش حمایت می‌کند و بعد از سرنگونی صدام با تاسیس داعش قصد براندازی نظام اسلامی را دارد.

وی از ایجاد بعضی جنبش ها پس از ورود آمریکایی ها به عراق خبر داد و افزود: آمریکا از حامیان اصلی صدام و دیکتاتوری های او بوده است و پس از کشته شدن او با افکار جدید وارد عراق شدند که مردم به صورت خود جوش جنبشهایی جدیدی در جهت مبارزه با آمریکا تاسیس کردند.

عضو ارشد حزب‌الله عراق گفت: یکی از مهمترین پایگاه های آگاهی با مواضع آمریکا درباره صدام و جهاد ملت عراق، انتفاضه شعبانیه ملت عراق در سال 1991 به شمار می آید.

وی با اشاره به مواضع متناقض آمریکا پس از حمله صدام به آمریکا اظهار داشت: آمریکایی از ملت می خواستند علیه صدام انقلاب کرده و این دیکتاتور را سرنگون کنند اما پس از اینکه 14 استان در عراق قیام کرد و زمام امور در دست مردم قرار گرفتند، آمریکایی مواضع متناقضی علیه ملت عراق اتخاذ کرده و در کنار صدام ایستادند.

سودانی با اشاره به دشمنی آمریکا علیه ایران افزود: آمریکا با شعار حمایت از عراق و نابودی اشغالگران میخواست از  خاک عراق به ایران حمله کند که با هوشیاری رهبر معظم ایران و مردم عراق شکست سنگینی خورد.

عضو ارشد حزب‌الله عراق اظهار کرد: در جنگ مقابل آمریکا منتظر  مواضع سپاه بدر بودیم اما آنان سلاح را به دلایل سیاسی کنار گذاشتند. و بر این اساس برادران در گردان های حزب‌الله مسئولیت نبرد با اشغالگران آمریکایی را برعهده گرفتند.

وی با بیان اینکه 150 هزار نیروی آمریکایی در عراق حضور داشتند گفت: در سال 2007 به درخواست رئیس جمهور آمریکا و گسترش عملیات نیروهای مجاهدان 30 هزار نیروی دیگر به عراق وارد شدند و بر این اساس 180 هزار نیروی آمریکایی در عراق حضور داشتند.

سودانی در ادامه عنوان کرد:  46 هزار نیروی انگلیسی و هزاران تن از نیروهای کشورهای مختلف نیز در عراق بودند. بنابراین 250 هزار نیروی بیگانه در عراق حضور یافته بودند که به مجهزترین و پیشرفته ترین سلاح های روز دنیا بودند و تکنولوژی بالایی داشتند.

عضو ارشد حزب‌الله عراق با اشاره به این حقیقت که با حضور نیروهای نظامی بسیار ترسناک و رعب‌برانگیزی بر کشور حاکم بود افزود: 160 هزار مزدور نیز در شرکت‌های امنیتی مشغول به فعالیت بودند. شرکت های امنیتی سرشار از مزدوران قتل و سرقت هستند که تشنه کشتار بودند.

وی تصریح کرد: برخی سربازان از کشورهای دیگر نظیر مکزیک و کاستاریکا نیز با ارتش آمریکا قرارداد همکاری بسته بودند تا به تابعیت این کشور دست یابند.

سودانی با اشاره به اینکه آمریکایی ها ادعا می کردند ده ها سال در عراق حضور خواهند یافت گفت:  بر این اساس در بسیاری از استان های عراق پایگاه نظامی تأسیس کردندو سفارت آمریکا در عراق با وجود ۵ هزار کارمند بزرگترین سفارت در جهان به شمار می آمد.

وی با اشاره به اینکه نام حزب‌الله برای اولین بار توسط جوج بوش رسانه ای شد، خاطرنشان ساخت: جورج بوش اولین کسی بود که اعلام کرد گروهی به نام حزب‌الله وجود دارد و ژنرال های آمریکایی نیز گفتند که این گروه با ایران در ارتباط است.

عصو اصلی حزب‌الله عراق اظهار کرد: در سال 2007 موشک اشتر توسط حزب‌الله ساخته شد و این مساله سبب شد تا پایگاه های نظامی آمریکا را مورد هدف قرار دهیم. پس از آن بود که نیروهای آمریکایی دچار بیماری روانی شوند.

انتهای پیام/