فاز نخست منوریل قم 20 میلیون یورو اعتبار می‌خواهد
فاز نخست منوریل قم 20 میلیون یورو اعتبار می‌خواهد

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: ۲۰ میلیون یورو و حداقل ۱۵۰ میلیارد تومان، هزینه تکمیل فاز نخست پروژه منوریل بدون احتساب هزینه واگن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، علیرضا قاری قرآن با اشاره به وضعیت پروژه منوریل شهر قم اظهار کرد: تعیین تکلیف این پروژه براساس هزینه مورد نیاز و زمان پیش بینی شده برای آن طی جلسه ای تا پایان سال با حضور مدیران استان، نمایندگان مجلس و پیمانکار پروژه صورت خواهد گرفت، ۲۰ میلیون یورو و حداقل ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه تکمیل فاز نخست پروژه منوریل بدون احتساب هزینه واگن است.

وی ادامه داد: اگر قرار بود که پروژه‌های منوریل و متروی شهر قم در زمان کنونی آغاز شود، باید این پروژه‌ها از منطقه پردیسان شروع می‌شدند، اما باید مقتضیات زمان اتخاذ این تصمیم‌ها در نظر گرفته شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم افزود: بدون توافق با پیمانکار امکان جمع آوری ستون‌های منوریل بعد از حرم حضرت معصومه(س) وجود ندارد و چنین کاری بدون توافق با پیمانکار تبعات حقوقی برای شهرداری به دنبال خواهد داشت.

قاری قرآن با اشاره به پروژه‌های شاخص شهرداری قم اظهار کرد: تقاطع کیوانفر و تکمیل فاز بلوار جمهوری جزو این پروژه‌ها در سال آینده است و شروع پروژه احداث تقاطع امینی بیات نیاز به تملک دارد.

وی ادامه داد: بخش‌هایی از ادامه بلوار زائر آماده است و پیمانکار در این پروژه در حال کار تا منطقه پردیسان است و امکان بهره برداری از آن در نیمه نخست سال آینده وجود دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم افزود: تفاهم نامه ای طی هفته‌های اخیر با راه آهن در خصوص اجرای پروژه‌ها در جوار ریل راه آهن در شهر قم داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال حدود ۵۰ درصد از پروژه‌های عمرانی پیش بینی شده شهرداری قم با وجود مشکلات اقتصادی به مرحله اجرا رسید که کمتر از انتظار طبق روال چند سال اخیر بود، ولی با این وجود عملکرد شهرداری قم در این خصوص بالاتر از میانگین بسیاری از شهرها است.

انتهای پیام/