رضایتمندی بیماران از بیمه سلامت بالا نیست
رضایتمندی بیماران از بیمه سلامت بالا نیست

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم گفت: متاسفانه رضایتمندی بیماران از بیمه سلامت بالا نیست و این بیمه به مراکز درمانی بدهی زیادی دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید حسن عادلی امروز در مراسم بزرگداشت هفته بیمه سلامت در سالن همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به عدم رضایت بیماران از بیمه سلامت اظهار کرد: متاسفانه رضایتمندی بیماران از بیمه سلامت بالا نیست و باید بیمه سلامت برای افزایش رضایتمندی بیماران تلاش کند.

وی ادامه داد: بیمه سلامت بدهی بالایی به مراکز درمانی دولتی و غیردولتی دارد و این بدهی موجب کاهش رضایتمندی ارائه دهندگان خدمات درمانی به مردم شده است، بیمه سلامت باید برای کاهش بدهی‌ خود تلاش کند، برخی از مراکز دولتی به این دلیل در معرض تهدید هستند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم افزود: الکترونیکی کردن پرونده‌ها اقدام مناسبی در بیمه سلامت است و موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد، صرفه جویی در هزینه بیمه سلامت پایین آمدن معوقات این بیمه را به دنبال دارد.

عادلی استقرار سیستم ارجاع را ضروری دانست و تصریح کرد: این اقدام موجب می‌شود که هزینه‌های بیمه سلامت کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: بیمه سلامت باید به دنبال افزایش رضایتمندی شرکای کاری خود باشد تا رضایت بیمه شدگان زیرپوشش هم از خدمات ارائه شده افزایش یابد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح