لغو مرخصی آتش‌نشانان قم تا 20 فروردین سال آینده
لغو مرخصی آتش‌نشانان قم تا 20 فروردین سال آینده

مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از لغو مرخصی آتش‌نشانان تا بیستم فروردین‌ماه سال بعد با هدف افزایش توان عملیاتی این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، عباس جعفری در نشست ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر نوروزی که در سالن جلسات ساختمان شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته ایمنی و امداد ستاد تسهیلات زائرین رسالت‌های بسیار حیاتی را دنبال می‌کند، عنوان کرد: غفلت در این کمیته می‌تواند تبعات سنگینی را مردم و شهر قم به دنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: مرخصی نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم را تا بیستم فروردین‌ماه لغو کرده و اکنون یک شیفت اضافه نیز برای خدمت به مردم نیرو داریم که آتش‌نشان‌ها خارج ساعت کاری خود و به صورت داوطلبانه برای حضور در این شیفت اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم خاطرنشان کرد: با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جلسات مختلفی را در مورد امکان اقامتی برگزار و رفع مشکلات این امکان را دنبال کرده‌ایم.

وی از توزیع بروشورها و دستورالعمل‌های ایمنی در مکان‌های مختلف تجاری و اقامتی یاد کرد و گفت: امسال دوره‌های آموزشی را به صورت ویژه برای مسئولان و خدمتگزاران مدارس دنبال کرده‌ایم.

جعفری یادآور شد: بازدید ایمنی از بوستان‌های شهر انجام شده و امسال در برخی از بوستان‌ها جایگاهی برای استقرار نیروهای آتش‌نشان در نظر گرفته‌ایم تا خودروها و موتورسیکلت‌های آتش‌نشانی با پنج نیروی به صورت مستمر در استراحتگاه‌ها آماده خدمت‌رسانی باشند.

وی خاطرنشان کرد: هر چند مانور نوروزی را امسال نیز همانند سال گذشته خواهیم داشت اما درخواست مانور در بازار طی ساعات شلوغی را هم داشته‌ایم که تاکنون شورای تامین موافقت خود را اعلام نکرده است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال اضافه کرد: نیروهای خدمات شهری باید زودتر نسبت به جمع‌آوری درختان هرس شده، لاستیک‌های فرسوده و خار و خاشاک اقدامات لازم را دنبال کنند و در راستای اجرای کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» که هم‌زمان با سراسر کشور در قم نیز دنبال می‌شود مشارکت کنند.

رئیس کمیته ایمنی و امداد ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر نوروزی شهرداری قم مطرح کرد: در برنامه پنج‌شنبه آخر سال برای استقرار نیروهای آتش‌نشان در آرامستان‌ها و گورستان‌های شهر هماهنگی‌های لازم را دنبال کرده‌ایم.

انتهای پیام/