جشنواره تئاتر قم با «مهندس واشینگ کلوز» به «پنج متری اول بن بست سوم» رسید
جشنواره تئاتر قم با «مهندس واشینگ کلوز» به «پنج متری اول بن بست سوم» رسید

نمایش های پنج متری اول بن بست سوم و مهندس واشینگ کلوز آخرین اجراهای بیست و یکمین جشنواره تئاتر استان قم را به خود اختصاص دادند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سومین روز از بیست و یکمین جشنواره تئاتر استان قم با برگزاری ورکشاب بازیگری با حضور استاد فرهاد مهندس پور در خانه نمایش آغاز شد.

حضور مشتاقانه هنرجویان جوان، برخی هنرمندان تئاتر قم و جمعی از علاقمندان به هنرنمایش در این ورکشاب آموزشی، شروع پر رونقی را برای سومین روز جشنواره تئاتر استان قم رقم زد. این ورکشاب آموزشی که از ساعت ۹ تا ۱۲ برگزار شد توانست فصل جدیدی را در عرصه فنون بازیگری تئاتر پیش روی هنرمندان باز کند.

دو نمایش پنج متری اول  بن بست سوم و مهندس واشینگ کلوز دو نمایشی بود که در روز پایانی اجراها هر کدام در دو سانس در پلاتو ماه و خانه نمایش به روی صحنه رفت.

نمایش پنج متری اول بن بست سوم به کارگردانی احمد شریفی در سانس های ۱۶ و ۱۸ در پلاتو ماه به روی صحنه رفت.این نمایش که دارای ژانر اجتماعی است به مسائل حاشیه شهرها و معضلات آن ها می پردازد.

استقبال گرم و پرشور از نمایش پنج متری اول بن بست سوم با حضور هنرمندان و علاقمندان به هنر نمایش موجب دلگرمی عوامل این نمایش در بیست و یکمین جشنواره تئاتر استان قم شد.

نمایش مهندس واشینگ کلوز به کارگردانی ابوالفضل بوالغندر نیز آخرین نمایش بیست و یکمین جشنواره تئاتر قم بود که در خانه نمایش به روی صحنه رفت.

نمایش مهندس واشینگ کلوز، هرمونوتیک اجتماعی آدم‌ها است و سعی دارد این مسئله که باید به دنبال آن چیزی که هستیم برای دست‌یابی تلاش کنیم را در قالب یک نمایش و نمایی از زندگی امروز به صحنه ببرد.

این نمایش نیز که در دوسانس ۱۸ و ۲۰ به روی صحنه رفت میزبان برخی چهره های سرشناس مانند حسین فدایی حسین از چهره های برتر نمایش نامه نویسی کشور بود.

سومین روز اجراهای بیست و یکمین جشنواره تئاتر استانی در حالی پایان یافت که شمار تماشاگرانی که برای دیدن نمایش ها آمدند به اوج خود رسید و فروش مضاعفی در روز پایانی اجراها صورت گرفت.

انتهای پیام/