قمی ها منتظر برف باشند
قمی ها منتظر برف باشند

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم گفت: در روزهای آتی در برخی ساعات شاهد بارش باران و برف در استان خواهیم بود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمدرضا قاضی با اشاره به‌ پیش‌ بینی وضعیت آب‌ و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز آب و هوای استان قسمتی ابری در برخی ساعات بارش باران و برف در ارتفاعات بارش برف و وزش باد با احتمال مه آلودگی است.

وی با بیان اینکه امروز حداقل و حداکثر دمای قم منفی ۶ درجه و ۱۱ درجه است، ادامه داد : امروز جهت وزش باد در قم شمالی و با حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: براساس پیش بینی فردا جهت وزش باد در استان شمالی و با حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. حداقل و حداکثر دما در قم منفی ۲ درجه و ۷ درجه است، فردا آب و هوای استان نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات بارش باران و برف در ارتفاعات برف و وزش باد با احتمال مه آلودگی است.

قاضی با بیان اینکه در روز دوشنبه آسمان استان قم نیمه ابری تا ابری است، گفت: در این روز در برخی ساعات شاهد بارش باران وبرف در ارتفاعات بارش برف و وزش باد با احتمال مه آلودگی در استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در روز دوشنبه جهت وزش باد در استان قم شمال شرقی و با حداکثر ۴۰ کیلومتر بر ساعت است، در این روز حداقل و حداکثر دمای استان ۲ درجه و ۷ درجه خواهد بود.

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم به ترتیب ۶ درجه و ۱۸ درجه بود، همچنین در این مدت شاهد وزش باد با سرعت ۶۸ کیلومتر بر ساعت با جهت شمال غربی در این شهر بودیم.

قاضی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سردترین و گرم ترین نقطه استان قم به ترتیب منطقه دستجرد با منفی یک درجه و منطقه جمکران با ۱۸ درجه بود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس