تشریح برنامه های هفته بسیج در قم
تشریح برنامه های هفته بسیج در قم

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) در نشستی خبری به تشریح برنامه های هفته بسیج در قم پرداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در نشست خبری هفته بسیج و یادواره سرلکشر شهید مهدی زین الدین، سراداران و ۶ هزار شهید استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات ساختمان آیت الله سعیدی برگزار شد با تبریک میلاد پیامبراکرم(ص) و امام صادق(ع) گفت:بسیج تفکری است که بسیاری از معاملات منطقه ای و جهانی را تحت تأثیر خود قرار داد.

فرمانده سپاه علی ابن ابی طالب(ع) استان قم ادامه داد: بسیج امرزه برای همه امت های آزاد، یک الگو شده است و تمامی ملت های آزاده تلاش می کنند که شیوه های خدمت رسانی بسیج حتی شیوه پوشش، لباس و پیشانی بند را از بسیج الگو برداری کنند و امروزه توانسته اند بخشی از توانمندی های بسیج را در حوزه جغرافیایی خود عملیاتی کنند.

وی خدمت رسانی را از مهم ترین برنامه های بسیج دانست و گفت: در حوادثی مانند زلزله در کرمانشاه یا سیل در بسیاری از استان های مختلف کشور، نخستین مجموعه هایی که در صحنه حاضر شدند بسیجیان که از میان مردم هستند در صحنه حاضر شدند و این حضور همچنان استمرار دارد چنانچه امروزه ۱۱۳ منزل در مناطق سیل زده به دست بسیجیان سپاه علی بن ابی طالب(ع) در حال ساخت است و در چند روز آینده بخشی از این منازل تحویل داده خواهد شد.

وی در ادامه به برنامه های هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیجیان همانند سال های گذشته در آغاز هفته بسیج روز پنج شنبه ۳۰ آبان ماه در گلزار شهدا حضور پیدا خواهند کرد؛ حضور گشت های عملیات در محلات به صورت شبانه روزی از برنامه های هفته بسیج است که البته این حضور، امنیتی نیست بلکه در صورت نیاز به نهاد مربوطه گزارش خواهند داد.

فرمانده سپاه علی ابن ابی طالب(ع) استان قم افزود: ایجاد نمایشگاه در سطح شهر قم، برگزاری جشنواره جهادگران فناوری از سوی بسیج علمی پژوهشی و برگزاری رزمایش دو روزه فضای مجازی از دیگر برنامه های هفته بسیج به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: یادواره ۶ هزار شهید استان با محوریت شهدای بسیجی دوشنبه ۲۷ آبان ماه همراه با نماز مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره) واقع در گلزارشهدای قم برگزار می شود که این یادواره پیش مقدمه هفته بسیج، همچنین آغاز رسمی عملیات فرهنگی بزرگ کنگره ملی ۶ شهید استان قم در سال ۹۹ به شمار می رود.

شاهچراغی شرکت در حوزه امنیت را از دیگر وظایف بسیج دانست و گفت: سپاه علی ابن طالب (ع) در مرزهای شمال غرب حضور دارند که بخش اعظمی از آنهارو نیروهای بسیج هستند،که در شرایط سخت مانند از۳هزار متر نیازمند اکسیژن هستند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی