نخستین جشنواره «شعر دانش آموزی» بسیج در قم برگزار می‌شود
نخستین جشنواره «شعر دانش آموزی» بسیج در قم برگزار می‌شود

مسئول انجمن شعر سازمان بسیج هنرمندان استان قم از برگزاری نخستین جشنواره شعر دانش آموزی بسیج و گرامیداشت شهدای دانش آموز همزمان با چهل سالگی تشکیل بسیج خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، جواد الهی پور اظهار کرد: استعداد‌های فراوانی در مدارس ما وجود دارند که برای شکوفا شدن نیاز به بهانه‌هایی همچون برگزاری جشنواره دارد و امیدواریم برگزاری چنین جشنواره‌هایی پیش زمینه‌ای برای ظهور نسلی تازه نفس و درخشان در ادبیات معاصر باشد.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره شعر دانش آموزی سابقه چندانی در استان قم ندارد، افزود: ما به دنبال آن هستیم که با برگزاری جشنواره دوسالانه شعر در سطح دانش آموزان استان قم، خون تازه‌ای در رگ‌های پیکره شعر و ادب استان تزریق نماییم.

الهی پور با اشاره به جزییات جشنواره خاطرنشان کرد: جشنواره شعر دانش آموزی بسیج در دو بخش شعر و دلنوشته و بخش ویژه چهل سالگی بسیج، پذیرای آثار دانش آموزان دختر و پسر قم در دو سطح متوسطه اول و دوم می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان مستعد در ابتدای راه شاعرانگی خود هستند و نمیتوان از آن‌ها توقع پرداختن به موضوعات خیلی جزئی را داشت، یادآور شد: به همین دلیل موضوع و قالب آثار ارسالی آزاد است، اما پرداختن به موضوعاتی همچون بسیج، ایثار و شهادت، مقاومت، فعالیت‌های جهادی، اردو‌های راهیان نور دانش آموزی و .. در کنار رعایت وزن و قافیه، در داوری از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان قم ادامه داد: جوایزی همچون لوح تقدیر، هدایای نقدی و فرهنگی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده و در مجموع حداکثر ۳۰ دانش آموز برگزیده جشنواره می‌توانند بصورت رایگان از دوره آموزش تخصصی مبانی شعر که با حضور اساتید مطرح شعر استان برگزار می‌شود، بهره‌مند گردند.

وی افزود: جشنواره شعر دانش آموزی به همت سازمان بسیج هنرمندان استان قم، بسیج دانش آموزی و ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌گردد.

الهی پور تصریح کرد: مراسم اختتامیه و اعلام برگزیدگان همزمان با هفته اول آذر ماه مصادف با هفته بسیج برگزار می‌گردد و دانش آموزان علاقمند به شرکت در جشنواره می‌توانند حداکثر تا ۳۰ آبان، اشعار خود را از طریق شماره ۰۹۱۹۹۷۴۹۳۷۲ به شبکه‌های اجتماعی ارسال نمایند.

انتهای پیام/د