۹۱۰ میلیارد ریال مطالبات مراکز درمانی قم پرداخت شد
۹۱۰ میلیارد ریال مطالبات مراکز درمانی قم پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت قم گفت: از ابتدای امسال تاکنون910 میلیارد و 405 میلیون ریال مطالبات مراکز درمانی و موسسه‌های طرف قرارداد با بیمه سلامت در استان پرداخت شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمدرضا فخاریان قمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت:از این مبلغ۴۵۰ میلیارد و ۱۳۴ میلیون ریال مربوط به مراکز دولتی دانشگاهی و ۴۶۰ میلیارد و۲۷۱ میلیون ریال مربوط به مراکز غیردولتی استان هستند.

وی اضافه کرد: مطالبه بیمارستان‌های غیردولتی تا مرداد و شهریور، ۷۰ درصد مطالبه داروخانه‌ها تا مهرماه، مراکز پاراکلینیکی تا مردادماه و بیمه روستاییان تا شهریورماه امسال پرداخت‌ شده است.

فخاریان با بیان اینکه چهار گروه شامل افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، روستاییانی که فاقد پوشش بیمه هستند، افرادی که تا قبل از ۳۰ آبان ۹۶تحت پوشش بیمه سلامت همگانی و یا بیمه ایرانیان بودند می‌توانند در آزمون وسع شرکت نمایند.

در ادامه افزود: آزمون وسع توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی می‌شود که دهک‌های یک، دو و سه رایگان بیمه می‌شوند و دهک چهار ۵۰ درصد حق بیمه به مبلغ ۲ میلیون و ۹۰۰هزار ریال به ازای هر نفر به مدت یک سال را باید پرداخت نماید؛دهک‌های پنج و بالاتر کل حق بیمه به مبلغ پنج میلیون و ۸۰۰هزار ریال به ازای هر فرد را باید پرداخت نمایند.

وی اضافه کرد: آزمون وسع ضمینه طرح پوشش اجباری بیمه سلامت از ۱۳آبان آغاز و برا این اساس افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نباشند در این طرح مورد بررسی قرارمیگیرند.

مدیرکل بیمه سلامت قم در پایان گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در آزمون وسع ثبت‌نام نمایند،‌گفت:دفترچه‌های مربوط به سه دهک اول که رایگان هستند که فقط در مراکز دولتی پذیرش می‌شود؛۳۵۱هزار و۳۷۰تن در قم بیمه سلامت دارند،یک هزار و۳۵۱ فرد مبتلا به بیماران خاص از بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی