برگزاری دوره فقه عالی برای بانوان طلبه سطح ۴
برگزاری دوره فقه عالی برای بانوان طلبه سطح ۴

مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: دوره فقه عالی برای طلابی که سطح چهار را گذرانده و وارد دوره بالاتر شده‌اند برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام سید محمود مدنی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:دانشگاه را به عنوان یک هدف ارزشمند در تلاشیم که دو نهاد علمی،آموزشی و پژوهشی حوزه و دانشگاه که در خدمت سربلندی نظام اسلامی هستند به وحدت دیدگاه‌ها و نظریات برسند.

وی با اشاره به اجرای طرح شمیم در مدارس گفت: این طرح به تعبیر مسئولان آموزش و پرورش یکی از موفق‌ترین برنامه‌های اجرایی در سطح مدارس بوده است؛با وجود تمامی مشکلات توانسته ایم ظرفیت پذیرش را۱۰۰درصد افزایش دهیم.

مدنی با بیان اینکه بیش از ۲۰هزار طلبه ایرانی و غیر ایرانی در جامعه الزهرا(س) مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۲هزار و ۳۰۰دانش آموز در مدرسه هدی تحصیل می‌کنند، همچنین هزار کودک نیز در مهد کودک این موسسه نگهداری می‌شوند؛۱۶نشریه داخلی از گروههای علمی آموزشی منتشر شده است و ۳نشریه کاندید بخش پژوهشی شده اند.

مدیر جامعه الزهرا(س) خاطرنشان کرد: سطح ۲عمومی است، در سطح سه تعداد ۱۲گرایش و در سطح چهار نیز پنج رشته گرایش وجود دارد، همچنین در کنار این رشته‌ها دوره فقه عالی برای طلابی که سطح چهار را گذرانده و وارد دوره بالاتر شده‌اند برنامه ریزی شده و دارای دو برنامه پنج ساله است و امسال نیز پذیرش‌ها برای این دوره انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: دوره تربیت پژوهشگر و محقق، تربیت مترجم در دو رشته، تربیت مشاور، تربیت پاسخگویی به سؤالات فقهی و عقیدتی و تربیت مبلغ آغاز شده است که امسال به دلیل مشکلات بودجه‌ای شاید نتوانیم دوره‌ها را ادامه دهیم اما در تلاشیم که با نهایت صرفه جویی در همه مسائل، فعالیت‌ها و برنامه‌های اساسی خود را که تربیت نیروی انسانی است، ادامه دهیم.

مدنی افزود: بودجه جامعه الزهرا(س) چون  تعریف نشده است مورد بی‌مهری قرار گرفته و سال گذشته تنها موفق به دریافت ۴۷ درصد از بودجه شدیم؛بااین وجود کانونهای فارغ التحصیلان در شهرهای مختلف در حال شکل گیری است..

وی گفت: انتظار داریم که ضمن تقویت همه دانشگاه‌ها،دانشکده‌ها و مجموعه‌های وابسته به علوم طرح تربیت مدرس در بخش آموزش جامعه الزهرا (س)در پنج رشته درحال برگزاری است و سعی بر آن داریم سایر رشته ها را به بخش آموزش اضافه کنیم.

وی اظهار کرد: از آنجایی که فارغ التحصیلان در خارج از کشور ظرفیت بالایی دارند در این راستا برنامه‌هایی در لبنان و هندوستان اجرا شده و برای سایر کشورها نیز برنامه‌ریزی لازم انجام گرفته است.

وی گفت: در نظر داریم که با تأمین بودجه در کشورهای جنوب شرق آسیا نیز همایش برگزار کنیم؛و سعی برآن داریم از طریق فضای مجازی با دانش آموختگان در خارج ارتباط برقرارکنیم.

انتهای پیام/