نخستین سوگواره شعرخوانی امامزاده موسی مبرقع(ع) در قم برگزار می شود
نخستین سوگواره شعرخوانی امامزاده موسی مبرقع(ع) در قم برگزار می شود

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت الاسلام صدر در نشست خبری پیش از ظهر امروز اظهار کرد: اولین سوگواره امامزاده موسی مبرقع با برنامه های مختلف و متنوع در قم برگزار میگردد. وی در خصوص نحوه برگزاری این سوگواره افزود: ابتدا شعرخوانی در محل امامزاده انجام می شود و در ادامه غبار […]

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت الاسلام صدر در نشست خبری پیش از ظهر امروز اظهار کرد: اولین سوگواره امامزاده موسی مبرقع با برنامه های مختلف و متنوع در قم برگزار میگردد.

وی در خصوص نحوه برگزاری این سوگواره افزود: ابتدا شعرخوانی در محل امامزاده انجام می شود و در ادامه غبار روبی و زیارت مسجد مقدس جمکران و مدیحه سرایی صورت میگیرد.

مدیر اجرایی آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) خاطرنشان کرد: آشنایی مردم با این امامزاده واجب التعظیم را از اولویت های این مراسم دانست و اظهار داشت: برگزاری دعای ندبه و سخنرانی های مختلف در این ایام میتواند مردم را در این خصوص آشنا نماید.

صدر ضمن تشکر از شهرداری اظهار کرد: با توجه به آنکه اطراف حرم بافت فرسوده زیادی دارد شهرداری و اداره کل مسکن و شهرسازی حدود ۱۰ هکتار اطراف حرم را تملک نموده و به عنوان زائرسرا تحویل تولیت دهند.

جواد اشعری مدیر اجرایی این سوگواره هم در سخنانی گفت: دو هفته پیش فراخوان زده شد و در این مدت کوتاه اشعار و نوحه های زیادی به دبیرخانه ارسال گردیده است.

وی از استقبال بی نظیر مردم ابراز خشنودی نمود و ابراز داشت: در بین آثار ارسالی چهره های معروف وشاخصی حضور دارند که نشان از اهمیت و جایگاه امامزاده میباشد.

غلامرضا فلاح دبیر سوگواره در ادامه نشست خبری اظهار کرد: از بین ۱۵۰ اثری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است افرادی از استانهای تهران، اصفهان، خراسان، زنجان، فارس، کرمان و مرکزی آثار خود را ارسال کرده است.

وی اهمیت آثار ارسالی را بالا دانست و گفت: برخی از آثاری که در سطح بالایی باشد در حین همایش استفاده میشود .

فلاح در خصوص برنامه های روز همایش گفت: شروع برنامه با قرائت قاریان ممتاز کشوری و در ادامه مداحی نونهالان و شعر خوانی استاد مجاهدی صورت خواهد گرفت.

وی از نحوه تقدیر آثار گفت: به ۸ اثر ویژه در مراسم از سوی آستان امامزاده موسی مبرقع جوایز خوبی اهدا میگردد.

دبیر سوگواره شعر امامزاده موسی مبرقع(ع) افزود: با توجه به آنکه امامزاده کرامات و شفاعت های زیادی داشته است کلیپی ۲ دقیقه ای ساخته میشود و در حین مراسم پخش خواهد شد‌.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح