ساخت ۲۵۰ دقیقه مستند از زندگی آیت الله سید محمد محقق داماد در قم
ساخت ۲۵۰ دقیقه مستند از زندگی آیت الله سید محمد محقق داماد در قم

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساخت 250 دقیقه مستند از زندگی آیت الله سیدمحمد محقق داماد و پخش آن از شبکه های مختلف صدا وسیما خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مهدی محمدی در نشست خبری همایش نکوداشت آیت‌الله سیدمحمد محقق‌ داماد که امروز درسالن ارشاد استان قم برگزار شد اظهار کرد: از آذر سال ۱۳۶۹ که مصادف با پنجاهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله محقق داماد بود،ستادی با ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه تشکیل شد و اعضای این ستاد از فضلای تراز اول حوزه علمیه را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: از سوی دکتر صالحی،آیت الله رضا استادی،رئیس شورای سیاست گذاری همایش،حجت الاسلام والمسلمین رضا مختاری دبیر علمی همایش، مهدی محمدی،دبیر اجرایی همایش و حجج اسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی،عبدالرضا ایزد پناه،سید حسن ربانی،نجف لک زایی،عبدالکریم بهجت پور به عنوان دیگر اعضای ستاد بزرگداشت برگزیده شده اند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روند اجرایی برگزاری این همایش گفت:دو دبیرخانه علمی و اجرایی نیز برای این ستاد شکل گرفت که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که حجت الاسلام رضا مختاری به‌عنوان دبیر علمی جشنواره و اینجانب به‌ عنوان دبیر اجرایی این جشنواره انتخاب شده ایم.

وی با اشاره به زمان برگزاری این دوره از نکوداشت آیت‌الله سید محمد محقق داماد،گفت:این همایش با پیام مقام معظم رهبری و سخنرانی آیت‌الله جوادی آملی،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد واز جمله اقدامات شکل گرفته به ساخت ۲۵۰دقیقه مستند فاخر از زندگی آیت الله محمد محقق داماد و در بخش علمی از جمع آوری و چاپ تقدیرات مرحوم آیت الله محقق توسط شاگردانش خبرداد.

گفتنی است همایش آموزگار فقاهت نکوداشت آیت‌الله محقق داماد(ره) ۱۲ دی ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه در پژوهشکده علامه طباطبایی در شهر قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : سونیا سیاوشی