۹۰ هزار عنوان کتاب درنمایشگاه قم عرضه می‌شود
۹۰ هزار عنوان کتاب درنمایشگاه قم عرضه می‌شود

رییس اتحادیه ناشران قم با اشاره به برپایی چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان و سومین نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان در قم گفت: در این نمایشگاه 90 هزار عنوان کتاب عرضه می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حمید خرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان و سومین نگایشگاه تخصصی کتبا کودک و نوجوان قم از ۱۳ تا ۲۰ دی ماه در محل نمایشگاه دائمی از ساعت ۱۵ تا ۲۲ میزبان علاقه‌مندان است.

وی افزود: افتتاحیه این نمایشگاه از ساعت ۱۵:۳۰ روز پنجشنبه هفته جاری با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و بازدید عموم  از روز جمعه ۱۳دی ماه آغاز می‌شود.

رییس اتحادیه ناشران قم اظهار کرد:۵۸۰ ناشر برای حضور در این نمایشگاه از سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند که به دلیل کمبود زیرساخت‌های موجود برای برگزاری نمایشگاه، ۳۴۱ ناشر آثار خود را در ۲۴۰ غرفه به نمایش در می‌آورند.

خرمی در ادامه گفت: کتاب‌های عرضه شده دراین نمایشگاه در موضوع‌های ادبیات، تاریخ و فلسفه، هنر، پزشکی، حقوق، کتب دانشگاهی، زبان، کمک آموزشی، کودک و نوجوان، روانشناسی و حوزوی است، یک هزارو ۳۰۸ ناشر استان قم از ابتدای امسال تا کنون مجوزهفت هزارو ۸۷۹  عنوان کتاب در این استان صادر، ۲۳ هزار و۴۷۱کتاب به مدارس استان اهدا شده است ضمن اینکه در این مدت، ۵۸۸ هزار و ۷۲۰ جلد کتاب از این استان به کشورهای مختلف صادر شده است.

وی حضور ناشران برجسته کشور در این نمایشگاه را از جمله ویژگی های ممتاز این نمایشگاه دانست و اظهار کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی از جمله برنامه‌هایی است که درحاشیه این نمایشگاه پیش بینی شده‌ است.

رییس چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم در پایان گفت: در این نمایشگاه پنج میلیارد ریال بن کارت توزیع می‌شود که حداقل تخفیف کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه۳۰ درصد است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی