توجه به هسته مرکزی شهر در بودجه سال 98 قم
توجه به هسته مرکزی شهر در بودجه سال 98 قم

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در بودجه سال آینده قم به مباحث هسته مرکزی شهر به خصوص اطراف حرم مطهر توجه ویژه‌ای شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، عبدالله جلالی در نشست خبری ظهر امروز که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر مقدس قم برگزار شد اظهار کرد: شورای اسلامی شهر قم شفافیت مالی را در دستور کار خود دارد و سعی شده است که نظارت کامل بر بودجه و لایحه آن انجام شود.
وی در خصوص لایحه بودجه بیان داشت: یکی از اهداف آن کم کردن فاصله طبقاتی بین مناطق مختلف شهر قم بوده است که سعی میکنیم با این رویکرد به جایی برسیم که تمام مناطق در یک سطح باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم به حساسیت ساماندهی هسته مرکزی شهر اشاره داشت و گفت: در بودجه 98 به مباحث هسته مرکزی شهر و به خصوص اطراف حرم مطهر توجه ویژه ای شده است .
وی در ادامه مباحث هسته مرکزی شه اظهار کرد: ادامه فاز 5 عمار یاسر تا میدان سپاه در دستور کار بوده است و تملک 300 پلاک در فاز 5 عمار یاسر تا میدان سپاه را پروژه مهمی دانست که شهرداری قم در سال جاری آن را انجام خواهد داد.
جلالی با اشاره به پروژه حائز اهمیت مترو خاطرنشان کرد: فاز اول این پروژه از قلعه کامکار تا میدان مطهری در دست اجرا می باشد و تلاش شده است فاز اول آن تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد البته ۱۵ کیلومتر ریل آن تخلیه و ۷ رام قطار تامین شده است و طی مراحلی تا سال آینده در اختیار شهر قرار می گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر قم از احداث بوستان‌های جدید در سال 98 خبر داد و گفت: در سال جاری توسعه خوبی در بخش فضای سبز داشتیم تا آنجا که به شهرداری ابلاغ شد افرادی که در باغچه ها و حتی پشت بام خانه ها فضای سبز ایجاد میکنند با تخفیف خوبی در عوارض مواجه شوند.
جلالی به افتتاح فاز اول باغ پرندگان اشاره کرد و افزود: تابستان سال آینده شاهد افتتاح فاز اول باغ پرندگان هستیم که مشکل اصلی در افتتاح آن تهیه تورهای مخصوص می باشد که نیازمند اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان می باشد.
وی بوستان غدیر را یکی از قطب های گردشگری قم در آینده‌ای نزدیک عنوان کرد و گفت: بوستان غدیر ظرفیت جدی در حوزه گردشگری و فضای تفریحی برای شهر قم است که اقداماتی شامل روشنایی، محوطه سازی و مناسب سازی انجام شده است و شهربازی بوستان غدیر نیز به سرعت در حال احداث است که با توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی تا قبل از سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر قم برنامه ریزی در خصوص جذب سرمایه گذار را حرکت جدی خواند و اظهار کرد: ما در شرایط اقتصادی ویژه ای هستیم و یکی از راه های توسعه شهر به کار گیری سرمایه بخش خصوصی است و به همین جهت سرفصل هایی برای این مسأله در لایحه بودجه دیده ایم هرچند برای این مسأله نگرانی هایی وجود دارد چراکه هنوز نتوانسته ایم ساز و کاری ایجاد کنیم که سرمایه گذار با رغبت در این امر وارد شود.
جلالی به زائرپذیر بودن شهر قم اشاره کرد و افزود: زائران زیادی را در ایام نوروز به قم سفر میکنند که از این رو خدمات به زائران گرامی به ویژه در مسأله حمل و نقل به صورت شبانه روز صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به مهمترین مصوبات یکساله کمیسیون فرهنگی و اجتماعی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان ساخت: طرح جشنواره چله سرو ویژه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، توسعه و بهسازی کوه خضر نبی(ص) و شهدای گمنام از جمله این مصوبات است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با اختصاص یکصد دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری خبر داد و افزود: دولت موافقت خود را با پرداخت 82 درصدی هزینه آن اعلام کرد و به زودی شاهد افزایش اتوبوس ها خواهیم بود.
جلالی در خصوص اماکن و فضاهای ورزشی نیز گفت: تکمیل و احداث فضاهای ورزشی، خرید وسایل ورزشی، وسایل بازی در بوستان ها و ساخت یک مجموعه ورزشی از جمله برنامه های سال آینده است.
انتهای پیام/