همایش ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در قم برگزار می‌شود
همایش ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در قم برگزار می‌شود

دبیر علمی همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: زمان برگزاری این همایش روز 22 اسفندماه سال جاری است و پژوهشگران برای ارسال مقاله به همایش تا اواخر بهمن ماه فرصت دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن یوسف زاده ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم در سالن جلسات مجتمع آموزش عالی علوم انسانی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: این بیانیه ویژگی‌های خاصی دارد و رهبر معظم انقلاب وقت زیادی برای تدوین آن صرف کردند.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب به دنبال بیان چیستی و فهم ماهیت انقلاب اسلامی است و این بیانیه نشان می‌دهد که تحول شگرفی در جابه جایی تمدنی از غرب به شرق صورت می‌گیرد و ایران نقش اصلی را در این جابه جایی ایفا خواهد کرد.

دبیر علمی همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب افزود: از جمله اهداف این همایش استفاده از ظرفیت بیانیه گام دوم انقلاب در بازنگری سیاست‌ها و برنامه‌های ارگان‌ها و نهادها، بازاندیشی اندیشه‌های رهبران انقلاب اسلامی و موشکافی عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و گفتمان سازی در راستای این بیانیه است.

یوسف زاده با اشاره به محورهای همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: از جمله محورهای این همایش، بیانیه گام دوم انقلاب و تحول علوم انسانی، بیانیه گام دوم انقلاب و مفاهیم اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب در راستای توسعه، تعمیق و تثبیت انقلاب اسلامی و نقش جامعه المصطفی در گام دوم انقلاب است.

وی ادامه داد: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، دانشگاه باقرالعلوم، دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه علامه طباطبایی و موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در برگزاری همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با جامعه المصطفی همکاری دارند.

دبیر علمی همایش ملی ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در پایان گفت: زمان برگزاری این همایش روز ۲۲ اسفندماه سال جاری است و پژوهشگران برای ارسال مقاله به همایش تا اواخر بهمن ماه فرصت دارند،و برای عملی کردن گام دوم انقلاب نیاز به فهم عمیق دارد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی