احداث تصفیه‌خانه مجزای فاضلاب در پردیسان
احداث تصفیه‌خانه مجزای فاضلاب در پردیسان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: ظرفیتی که برای تصفیه فاضلاب قم و پردیسان در اختیار داریم تنها 50 درصد جمعیت را پوشش می‌دهد و به دنبال احداث تصفیه خانه مجزا در منطقه پردیسان هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، علی جان صادق‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ۱۱ دی ماه سالروز تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب اظهار کرد: این شرکت از بدو تاسیس به عنوان یکی از نهادهای فعال و پویا در راستای خدمات رسانی مردم عمل کرده است.

وی با اشاره به عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان قم ادامه داد: جای خرسندی دارد که امروز تمام شهروندان شهری و روستایی در استان قم از نعمت آب بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم، تاسیس چهار تصفیه خانه فاضلاب در شهر قم را مورد اشاره قرار داد و گفت: این تصفیه خانه‌ها با ظرفیت تصفیه فاضلاب برای جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر فعالیت دارند و به همین میزان نیز شبکه جمع آوری و خطوط انتقال فاضلاب تاسیس شده است.

وی از اجرای ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه آب در استان قم خبر داد و بیان کرد: تاسیس آزمایشگاه‌های مرکزی پیشرفته در چهارشاخصه مهم از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب در استان قم است که از این آزمایشگاه‌ها به عنوان پیشرفته ترین آزمایشگاه‌های پیشرفته کشور و منطقه یاد می‌شود.

صادق‌پور در ادامه سخنانش به سیستم مشترک جمع آوری فاضلاب اشاره و بیان کرد: این پروژه یک حرکت پرشتاب در راستای ارائه خدمات به مشترکین شهری و روستایی است که موفق شدیم زیرساخت‌های لازم آن را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان قم از سال ۷۱ فعالیت خود را در قم آغاز کرده است، بیان کرد: اختصاص ۱۱۲ هزار و ۶۰۰ انشعاب فاضلاب، افزایش حلقه‌‌های چاه آب استان قم از ۶ به ۷۱ حلقه چاه از جمله اقدامات این شرکت در طول ۲۸ سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم اضافه کرد: تولید برق به میزان ۳۰۳ هزار و ۱۴۵ کیلو وات، احداث چهار تصفیه خانه فاضلاب، تاسیس چهار آزمایشگاه پیشرفته، ایجاد سامانه   GISو سامانه ۱۲۲ نیز از دیگر اقداماتی است که این شرکت با وجود تمام مشکلات و تحریم‌ها در راستای خدمت رسانی به مردم انجام داده است.

وی به نقش مهم و موثر شرکت آب و فاضلاب استان قم در حمایت از تولیدات داخلی اشاره و بیان کرد: در طول دوران دولت یازدهم و دوازدهم ۲۰۲ کیلومتر توسعه شبکه آب، ۱۱۸ کیلومتر اصلاح شبکه آب، ۲۶۵ کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب، رفع بیش از ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ حادثه و واگذاری ۸۴ هزار و ۷۰۰ انشعاب صورت گرفته است.

صادق‌پور با اشاره به اجرا و افتتاح ۱۵ پروژه مهم با اعتباری معادل ۱۴۱ میلیارد تومان در سال گذشته بیان کرد: احداث ساختمان کلرزنی، راه اندازی سایت خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی، نصب بیش از ۲۸ فقره فاضلاب، مطالعه و طراحی اجرای فاضلاب پردیسان از مهمترین این پروژه‌ها محسوب می شوند.

وی در بخش دیگری از از این نشست به اقدامات صورت گرفته در راستای رفع برخی مشکلات منطقه پردیسان اشاره و خاطرنشان کرد: احداث شبکه فاضلاب از خدماتی است که از سوی این شرکت در پردیسان در حال اجرایی شدن است که از آن منطقه وسیع فقط ۷ هزار واحد باقی مانده تا دسترسی به شبکه فاضلاب داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره‌برداری از پروژه‌های تحت نظارت وزارت نیرو یاد کرد و گفت: ازجمله مهمترین پروژه‌هایی که امسال در دستورکار داریم می‌توان به پروژه خط انتقال اضطراری فاضلاب مسکن مهر با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان، تکمیل تصفیه خانه ۵۰ هزار نفری، ۶۰ کیلومتر اصلاح شبکه، توسعه شبکه فاضلاب در بخش‌های مختلف و… اشاره کرد.

وی با بیان اینکه چندین پروژه نیز با کمک خود مردم درحال انجام است، عنوان کرد: ظرفیتی که برای تصفیه فاضلاب قم و پردیسان در اختیار داریم تنها ۵۰ درصد جمعیت را پوشش می‌دهد و به دنبال احداث تصفیه خانه مجزا در منطقه پردیسان هستیم.

صادق‌پور در بخش دیگری از سخنان خویش از اجرای برنامه مشترک قرائت کنتور خبر داد و بیان کرد: سامانه تست کنتور از شبکه اینترنت به زودی راه اندازی خواهد شد که تمام فعالیت‌های مربوط به آن توسط نیروهای بومی انجام می شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح