یک گام تا از سرگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات
یک گام تا از سرگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات

در نشست مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد در صورت موافقت شورای عالی امنیت ملی، اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات از سرگرفته خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، ضمن بررسی و تبادل نظر در خصوص مباحث اجرایی حج ۹۹ اعلام شد کارگروه مسائل پزشکی حج برای پیگیری اقدامات لازم در این حوزه فعال شده است.
دراین جلسه آسیب شناسی کارگروه‌ مسکن در خصوص حج ۹۸ و اقدامات کارگروه حمل و نقل هوایی و فرودگاه‌ها و استراحتگاه بین راهی جده – مکه بررسی و تصریح شد: هیئت مسکن برای اجاره هتل‌های حج ۹۹ درحال آماده سازی مقدمات است و با دریافت روادید به عربستان اعزام خواهد شد.
دراین جلسه آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به استمرار پروازهای هوایی زائران ایرانی به عتبات عالیات، تصریح کرد: مسئولان عراقی برای از سرگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات آمادگی دارند و ما در انتظار اعلام نظر شورای عالی امنیت ملی هستیم.
این گزارش حاکیست درآغاز این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به حضور بسیارگسترده مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: مردم ایران اسلامی همچون گذشته دراین مراسم باشکوه حماسه ای دیگر خلق کردند و حضور انقلابی آنان، نشانه وفاداری مردم به نظام و انقلاب اسلامی است.
وی با ابراز تاسف از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اکراین اظهار کرد: این حادثه همه ما را داغدار و مصیبت زده کرد، اما یک خطای انسانی که بعید نیست بر اثر دستکاری دشمن به وقوع پیوسته باشد نباید نگاه ما را به یک مجموعه منفی کند، سپاه پاسداران در چهل سال گذشته جانفشانی‌های زیادی داشته و همچنان آماده جانفشانی در راه دفاع از کشور و حفظ امنیت مردم است.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، همیشه مدافع مردم ایران و مستضعفین جهان بوده و جان نثاری در راه حفظ آرمان‌های اسلامی را حتی در خارج از مرزها انجام داده است و شهیدان سرفراز سلیمانی و همدانی نمونه ای از همین افراد هستند.
آقای رشیدیان نیز ضمن ابراز همدردی با خانواده‌ جانباختگان حادثه هواپیمایی اکراین، این حادثه را خطای انسانی عنوان کرد و گفت: متاسفانه از این حادثه برخی دشمنان ایران اسلامی به دنبال بهره برداری سیاسی هستند و از تهییج مردم سوء استفاده می کنند؛ برخی رسانه های آمریکایی و انگلیسی نیز بر این تحریکات می‌افزایند تا تقابلی را در داخل کشور رقم بزنند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی حج