برگزاری مسابقه ملی کتابخوانی امر به معروف و نهی از منکر در قم
برگزاری مسابقه ملی کتابخوانی امر به معروف و نهی از منکر در قم

مسابقه ملی کتابخوانی امر به معروف و نهی از منکر در قم برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مسابقه ملی کتاب‌خوانی از کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» از۱ بهمن ماه تا پایان بهمن ماه برگزار می‌شود.

این مسابقه با هدف ترویج فریضه فراموش شده به صورت پایه ای است و علاقمندان به این موضوع جهت دریافت نسخه الکترونیک کتاب و شرکت در مسابقه می توانند به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی www.samakpl.ir مراجعه کنند.

یادآور می شود مسابقه مذکور به صورت چهارگزینه‌ای و الکترونیک است که پوستر مسابقه نیز از طریق شبکه دولت برای مسئولان، مدیران و کارشناسان محترم روابط عمومی ادارات استان برای اطلاع رسانی و مشارکت حداکثری مردم در ارسال شده است.                                                                        جوایز درنظرگرفته شده برای برگزیدگان این مسابقه نیز شامل ۱۲ کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، ۲۴ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و ۳۱۳ کارت هدیه نقدی (به ارزش یک میلیون ریال) خواهد بود.

کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» توسط گروهی از مولفان در انتشارات مهرسا، در ۹۶ صفحه و پنج بخش کلی به زیور طبع آراسته شده است که مهم‌ترین مباحث مطرح شده در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را ارائه داده است. این بخش‌ها شامل «آیاتی از قرآن کریم»، «چهل حدیث از معصومین»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خمینی»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خامنه‌ای»، «قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از از منکر» هستند.

کتابچه حاضر مجموعه مختصری از حکمت‌های مندرج در قرآن کریم، احادیث معصومین علیهم السلام و بیانات امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی)، بدون حاشیه‌ای از هیچ نویسنده‌ای است. هدف از تهیه این مجموعه آشنایی عموم مردم با فرهنگ خواندن متون اصیل و گسترش همگانی کردن این واجب فراموشی شده است.

این مسابقه ملی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ستاد امر به معروف و نهی از منکر در حال برگزاری است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم