۱۰۰ مقاله به همایش نقش حکمت اسلامی در انقلاب ارسال شد
۱۰۰ مقاله به همایش نقش حکمت اسلامی در انقلاب ارسال شد

دبیر علمی همایش ملی نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی گفت: حدود ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال‌شده که پدیدآورندگان حدود ۵۰ درصد آنان بانوان و چند مقاله نیز از پژوهشگران غیر ایرانی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمدمهدی گرجیان روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت:اجتماعات مجتمع آموزش عالی جامع امام خمینی(ره) تاکنون ۱۳ پیش نشست علمی و تخصصی برای این همایش برگزارشده است.

وی با بیان اینکه چکیده مقاله‌ها در روز همایش در اختیار پژوهشگران است و گفت:آیین افتتاحیه روز یکشنبه ۲۰ بهمن‌ماه جاری با سخنرانی آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی از استادان برجسته حوزه علمیه قم ساعت ۸:۳۰ در سالن قدس مجتمع آموزش عالی جامع امام خمینی(ره) قم انجام میشود،در افتتاحیه چهار پنل فلسفه اسلامی، عرفان اسلامی، کلام اسلامی و فلسفه مضاف با حضور محققان و اندیشمندان حوزه و دانشگاه ترتیب می‌یابد.

دبیر علمی همایش ملی نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی گفت: آیین اختتامیه این همایش در همان روز و مکان، ساعت ۱۵ با سخنرانی حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین علی عباسی رئیس جامعه المصطفی برگزار و از نویسندگان مقاله‌های برتر تجلیل و تشکر می‌شود.

گرجیان ادامه داد: این همایش ملی در راستای اجابت دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ورود نهادهای حِکمی – فلسفی به ترسیم رویکردهای عملی و اجتماعی و تبیین نقش محوری نظریات فلسفی در شکل‌گیری بنیادی‌ترین رویدادهای اجتماعی شکل‌گرفته است؛ «فلسفه اسلامی و انقلاب اسلامی»، «عرفان اسلامی و انقلاب اسلامی»، «کلام اسلامی و انقلاب اسلامی» و «فلسفه مضاف و انقلاب اسلامی» را ازجمله محورهای اصلی این همایش است.

وی گفت: جامعه المصطفی العالمیه نهادی حوزوی و بزرگ‌ترین مرکز آموزش بین‌المللی تشیع است بیش از ۶۰ کشور جهان نمایندگی مستقل دارد و این نهاد حوزوی،آموزش‌های خود را در ۱۲۹ رشته آموزشی و شش حوزه دانشی فقه و اصول، قرآن و حدیث، حکمت و مطالعات ادیان،تاریخ و سیره، علوم انسانی اسلامی و ادبیات زبان‌ها و فرهنگ شناسی در ۷زبان ارائه می‌دهد.

دبیر علمی همایش ملی نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: این همایش از سوی مجتمع آموزش عالی حکمت و مطالعات ادیان وابسته به جامعه المصطفی و با همکاری ۲۷ نهاد علمی کشور همچون حوزه علمیه، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و دانشگاه‌های باقرالعلوم(ع)، قم، علوم اسلامی رضوی، آزاد اسلامی و مذاهب اسلامی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می‌توانند به دبیرخانه آن به نشانی قم، میدان جهاد، مجتمع آموزش عالی جامع امام خمینی(ره)، ساختمان مجتمع عالی حکمت و مطالعات ادیان و یا به تارنمای آن به نشانی اینترنتی http://hamayesh.miu.ac.ir/place مراجعه کنند و یا در قم با تلفن ۳۷۱۱۰۲۷۲ با پیش‌شماره ۰۲۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی