اکران فیلم‌های جشنواره فجر در ۲ سینمای قم
اکران فیلم‌های جشنواره فجر در ۲ سینمای قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: فیلم‌های جشنواره فجر امسال در دو سینمای استان قم اکران خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، موسی حسینی کاشانی در نشست خبری ظهر امروز که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد اظهار کرد: اکران فیلمهای جشنواره فجر در سینماهای وتوس و تربیت قم انجام می‌شود.

وی در خصوص عناوین فیلم‌ها افزود: امسال در قم ١۴ فیلم با نام‌های خروج، تعارض، شنای پروانه، پوست، عامه پسند، آبادان یازده ۶۰، مردن در آب مطهر، ابر بارانش گرفته، بی‌صدا حلزون، درخت گردو، روز صفر، سینما شهرقصه، پدران، خون شد اکران خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم جهت رفاه حال مردم پردیسان گفت: پیگیری های لازم جهت اکران فیلم ها در سینما پردیس صورت گرفته است که امیدواریم انجام شود.

حسینی کاشانی اذعان کرد: در بخش صبح در سینما تربیت فیلم‌های کودکان و نوجوانان که شامل «کاتی و ستاره به کارگردانی عبدالرضا مجلسی»، «منطقه پرواز ممنوع به کارگردانی امیر داساگر»، «تورنا۲ به کارگردانی سید جواد هاشمی»، «قطار آن سب به کارگردانیحمیدرضا قطبی» و «بیست و سه نفر به کارگردانی مهدی جعفری» می‌شود پخش خواهد شد و ساعت شروع سانس هر روز ۱۰ صبح است.

وی اضافه کرد: در برنامه اکران فیلم‌های جشنواره فجر ظرفیتی قابل توجه برای عموم مردم در نظر گرفته شده است و اولویت اصلی ایجاد جریان در کل استان برای استفاده مردم از این جشنواره است.

حسینی کاشانی قم را جزء تعیین کننده‌‌های فیلم‌های پیشرو سال دانست و مطرح کرد: سال گذشته با وجود محرومیت‌هایی که برای برخی از فیلم‌ها در قم اعمال شد ۵۴۰ هزار نفر از سینماهای قم بلیط خریدند و به تماشای فیلم پرداختند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به استقبال هر ساله مردم قم از جشنواره فیلم فجر اذعان کرد: قم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جزء چهار استان نخست کشور در میزان سهمیه و برنامه اکران فیلم‌های جشنواره قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه فیلم‌های جشنواره فجر امسال از ۱۵ بهمن تا ۲۱ بهمن در قم اکران می‌شود ادامه داد: سانس نخست سینما تربیت ساعت ۱۷، سانس دوم این سینما ساعت ۱۹:۳۰ و سانس نخست سینما ونوس ساعت ۱۷:۳۰ و سانس دوم این سینما ساعت ۲۰ شروع می‌شود.

حسینی کاشانی گفت: امیدوارم هنرمندان ما در راستای حواشی ایجاد شده قرار نگیرند، چرا که هنرمند خوب و قابل احترام از نظر ما هنرمندی است که وفادار به آرمان های انقلاب باشد و احترام خون شهدا را نگه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینکه هنرمند واقعی کسی است که وفادار به آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، پایبند به اهداف آن و حافظ حرمت خون شهدا باشد گفت: بیشترین جمعیت جامعه هنری را همینگونه افراد تشکیل داده‌اند و آن عده‌ای که به تحریم جشنواره فجر پرداختند بسیار محدودند و نباید به خاطر آن عده محدود همه جامعه هنری را به این دید نگاه کرد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی