خبرهایی فقط درباره تولید، توزیع کجاست؟
خبرهایی فقط درباره تولید، توزیع کجاست؟

این روزها فقط خبرهایی راجع به افزایش تولید مواد ضد عفونی‌کننده، دستکش، ماسک و سایر نیازهای مردم منتشر می‌شود اما کمتر کسی است که بگوید موفق شده این مواد را تهیه کند یا اگر هم تهیه کرده با قیمت مناسب آنها را پیدا کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، این روزها مدام از سوی نهادهای حاکمیتی همچون استانداری، خبر از راه‌اندازی خطوط جدید تولید مواد ضد عفونی‌کننده، ماسک و سایر ملزومات مورد نیاز مردم با توجه به شیوع بیماری کرونا منتشر می‌شود، یا خبرهایی را می‌شنویم که حاکی از افزایش تولید در مراکزی است که سابق بر این هم در حال تولید بودند.

اینها خبرهای خوبی است و موجب دلگرمی جامعه می‌شود اما اگر سری به بازار بزنیم این دلگرمی‌ها چندان واقعی نیستند، کمتر کسی است که این روزها بتواند ماسک بخرد، یا الکل و مواد ضد عفونی‌کننده را با قیمت مناسب پیدا کند.

گویا خبرها فقط در مورد تولید هستند ولی خبری از توزیع نیست؛ و شاید سرنوشت این تولیدات هم مثل همان دستگاه خودکار تولید ۲۰۰ هزار ماسک در روز باشد.

آقای استاندار! حالا که امکان ندارد نمایندگان همه رسانه ها در جلسات ستاد پیشگیری حضور داشته باشند، لطفا از طریق فضای مجازی اطلاع‌رسانی کنید.

 

  • نویسنده : صدرالدین فلاح