دیدار با خانواده 8 هزار شهید استان قم در قالب طرح سپاس
دیدار با خانواده 8 هزار شهید استان قم در قالب طرح سپاس

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: دیدار با خانواده 8 هزار نفر از شهدای استان قم در قالب طرح سپاس صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید جواد هاشمی در نشست خبری ظهر امروز که در سالن جلسات بنیاد شهید برگزار شد اظهار کرد: ساماندهی گلزارهای شهدا در سطح استان آغاز شده است و بیشتر آنها ۹۰ درصد پیشرفت داشته‌اند.
وی تعداد گلزارهای شهدای در حال بازسازی را ۷۷ مورد عنوان کرد و افزود: اعتبارات خوبی برای آنها اختصاص یافته است که شاهد بازسازی کامل آنها در سال آینده خواهیم بود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم از اجرای طرح پایش سلامت خبر داد و گفت: ۴۲۰۰ نفر از خانواده شهدا در این طرح شرکت کرده‌اند و به وضعیت سلامت آنها رسیدگی شده است.
هاشمی از دیگر حمایت‌های اداره کل به بیمه تکمیلی ایثارگران اشاره و عنوان کرد: قراداد با ۱۳۵ مرکز درمانی و ۷۴ پزشک متخصص در جهت رسیدگی به مسایل درمانی آنها صورت گرفته است.
وی به فعالیت‌های فرهنگی بنیاد شهید پرداخت و افزود: ۹۰۰ عدد بنر از تمثال شهدا و وصیت نامه آنها چاپ و در سطح شهر نصب شده است.
هاشمی مراسم ۲۲ اسفند روز شهید را یکی دیگر از برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: به همین مناسبت نمایشگاهی در مصلی قدس برپا می‌شود تا در آن مردم با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با اشاره به برنامه‌های روز شهید ادامه داد: دیدار با مراجع، غبارروبی گلزارهای شهدا و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
وی از جمله فعالیت‌های اداره کل در روز شهید را اعزام جانبازان به مدارس عنوان و اظهار کرد: ۴۰۰ نفر جانباز به مدارس مختلف اعزام می‌شوند تا با بیان خاطرات و اتفاقات زمان جنگ بتوانند یادآور رشادت‌های شهدا شوند.
انتهای پیام/