4 اکیپ راهداری پاکسازی حریم آزاده راه قم – تهران را انجام می‌دهند
4 اکیپ راهداری پاکسازی حریم آزاده راه قم – تهران را انجام می‌دهند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم گفت: چهار اکیپ راهداری در حوزه استحفاظی استان به پاکسازی حریم آزادراه قم – تهران می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، ابوالفضل جمالی در حاشیه اجرای طرح پاکسازی حریم ‌راه‌ها که صبح امروز در آزادراه قم – تهران آغاز شد در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز کرد: یکی از عادت‌های غیر بهداشتی و نامناسب در طول سفر، رهاسازی زباله‌ها در حاشیه‌ جاده‌ها و نیز پرتاب آنها به بیرون از خودرو است که موجب آسیب به محیط زیست و همچنین خطراتی برای دیگر رانندگان از جمله تصادفات سنگین خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای رفع این مشکل نیازمند فرهنگ‌سازی در سطح ملی هستیم گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بر همین اساس طرح پاکسازی حریم جاده‌ها را با شعار «حفاظت از محیط زیست، حفاظت از زندگی است» اجرایی کرده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم خاطرنشان کرد: در قالب این طرح راهداران با همراهی عموم افراد علاقمند به حفظ محیط زیست، اقدام به پاکسازی حریم جاده‌ها می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در استان قم هم این طرح با حضور اقشار مختلف مردم و اصحاب رسانه، در آزادراه قم – تهران اجرایی شده است افزود: بر این اساس راهداران قم در قالب چهار اکیپ مجزا و در حوزه استحفاظی استان اقدام به پاکسازی حریم آزادراه خواهند کرد.
جمالی در ادامه از همه افراد خواست زباله‌هایی که در طول مسیر تولید می‌شوند را در کیسه‌های زباله نگهداری و در اولین مجتمع بین راهی، در سطل‌های مخصوص تخلیه کنند و عنوان کرد: این اقدام علاوه بر زیبایی جاده‌ها، به حفظ محیط زیست هم کمک می‌کند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم به برنامه‌های نوروزی این اداره کل اشاره و تصریح کرد: شستشوی گاردریل‌ و علائم ایمنی موجود در مسیر و رنگ‌آمیزی جداول موجود در عوارضی‌ها از جمله این اقدامات هستند همچنین لکه‌گیری آسفالت تمام مسیرهای ارتباطی استان هم از روز گذشته آغاز شده است.
وی با بیان اینکه راهداران استان قم در هشت راهدارخانه مستقر هستند ادامه داد: 110 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین، به صورت 24 ساعته برای امدادرسانی به مسافران در طول 2 هزار کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه‌های روستایی قم به حالت آماده‌باش خواهند بود.
جمالی از راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی برای توزیع آب جوش رایگان در راهدارخانه‌های قم خبر داد و گفت: علاوه بر این راهدارخانه‌ها به امکانات استراحت و اقامت موقت مجهز شده‌اند تا در صورت بروز مشکلات جوی و راه‌بندان، پذیرای مسافران باشند.
انتهای پیام/