اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین / تفرجگاه‌ها و بوستان‌های قم در روز ۱۳ فروردین تعطیل هستند
اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین / تفرجگاه‌ها و بوستان‌های قم در روز ۱۳ فروردین تعطیل هستند

استاندار قم با اشاره به تمدید زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین از تعطیلی تمام تفرج گاه‌ها و بوستان‌های قم در روز ۱۳ فروردین خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بهرام سرمست استاندار قم در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس رئیس جمهور با استانداران سراسر کشور، با تبریک فرا رسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی به ویژه به مردم قم بعنوان خاستگاه انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: در جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور ، ضمن یادآوری اهمیت روز جمهوری اسلامی و نقش مردم در این پیروزی، از مردم بعنوان رکن اساسی موفقیت های نظام جمهوری اسلامی در تمام دوران های انقلاب و بویژه در ایام مبارزه با بیماری کرونا یاد شد.

استاندار قم با تقدیر از مشارکت بالای مردم در مبارزه با بیماری کرونا، اضافه کرد: طبق آمار های سازمان بهداشت جهانی، ملت ایران از لحاظ کنترل و شکستن شیوع بیماری کرونا موقعیت مناسب تری از بسیاری از کشورهای مدعی تکنولوژی های بهداشتی و پیشرفته دارد واین مهم  با تلاش و اهتمام مردم در رعایت موارد بهداشتی و حفظ قرنطینه خانگی و نیز پرهیز از مسافرت های غیر ضروری و دید و بازدید های ایام نوروز بدست آمده است.

سرمست به تلاش جهت کنترل پیک شیوع بیماری در کشور اشاره کرد و افزود: سیاست مقابله با بیماری  کرونا با جدیت اجرایی می شود و طرح های جاری با همراهی مردم و مدیریت کارآمد ستاد ملی کرونا و ستاد های استانی و نیز با فداکاری های کادر درمانی و پزشکان و پشتیبانی ستاد های مردمی و خیرین تا ریشه کن کردن این بیماری ادامه می یابد.

وی با اشاره به تعطیلی کلیه  پارکها، تفرج گاه ها و اماکن تفریحی در ایام شیوع بیماری کرونا، گفت : از مردم انتظار داریم  با توجه به آگاهی بخشی های صورت گرفته دراین زمینه،  در حفظ شرایط فاصله گذاری اجتماعی و ماندن در خانه کوشا باشند.

نماینده عالی دولت به مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا اشاره و تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد به محض تشخیص بیماری کرونا در مورد هر فرد، در اسرع وقت خود فرد، اعضای خانواده و محل کارش، آگاه شوند تا در جهت پیشگیری از انتقال بیماری به دیگران و حفظ فاصله گذاری اجتماعی، نسبت به قرنطینه خانگی، بستری در مراکز درمانی و یا نگهداری در نقاهتگاه ها اقدام شود.

استاندار قم در پایان به استمرار  تعطیلی و محدودیت های جاری در سطح جامعه اشاره و خاطر نشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا این شرایط و محدودیت ها تا بیستم فروردین ادامه خواهد یافت و برای ایام پس از آن نیز وزارتخانه های کشور و وبهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرحی جهت اجرای پروتکل های لازم برای فعالیت ادارات، مراکز آموزشی و اصناف آماده خواهد نمود تا در جلسه آتی ستاد ملی مبارزه با کرونا پیرامون آن تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم