پاکسازی حریم راه‌ها در راستای فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست انجام می‌شود
پاکسازی حریم راه‌ها در راستای فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست انجام می‌شود

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با بیان اینکه طرح پاکسازی حریم راه‌ها به منظور فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست انجام می‌شود گفت: جاده‌ها سرمایه ملی هستند و حراست از آنها وظیفه‌ای عمومی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، اکبر سلیمیان در حاشیه اجرای طرح پاکسازی حریم ‌راه‌ها که صبح امروز در آزادراه قم – تهران آغاز شد در گفت‌وگو با خبرنگاران و با بیان اینکه نکته که راه‌ها، سرمایه‌ای ملی محسوب می‌شوند اظهار کرد: بر این اساس حراست و حفاظت از جاده‌ها نیز وظیفه‌ای ملی و عمومی به شمار می‌رود.
وی با اشاره به هزینه بالای احداث راه‌های جدید عنوان کرد: هزینه نگهداری جاده‌ها نیز افزایش یافته و این مسئله گویای اهمیت حفاظت از راه‌ها و حریم آنهاست.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم گفت: رهاسازی زباله در اطراف جاده‌ها موجب تخریب محیط زیست شده و خطرات ترافیکی هم به دنبال دارد به همین دلیل طرح پاکسازی حریم جاده‌ها را با شعار «حفاظت از محیط زیست، حفاظت از زندگی است» با مشارکت عمومی مردم و به همت سازمان راهداری کشور برای نخستین بار اجرایی شده است.
وی ادامه داد: این طرح با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و آگاهی دادن به اقشار مختلف درباره خطرات ناشی از رهاکردن زباله در حاشیه جاده‌ها و پرتاب زباله به بیرون از داخل خودرو اجرایی شده است.
انتهای پیام/