دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با فرماندار قم
دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با فرماندار قم

سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم به منظور ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی، تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه های عمومی و دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مرتضی حیدری، فرماندار قم دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم به منظور ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی، تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه های عمومی و دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مرتضی حیدری، فرماندار قم دیدار و گفتگو کرد.

سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی در دیدار با مرتضی حیدری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قم درباره جایگاه کتابخانه ها و نقش آن در کاهش بزهکاری های اجتماعی صحبت کرد.

وی گفت: برخی از کتابخانه ها نیاز مبرم به بازسازی و تخصیص بودجه دارند که این منوط به حمایت های مسئولان استان است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی در ادامه افزود: اولویت کار نهاد کتابخانه های عمومی کشور، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی برای همه اقشار و گروه های سنی به ویژه کودک و نوجوان است. در بیشتر کتابخانه های عمومی بخش کودک و نوجوان راه اندازی شده است و تاکید نهاد کتابخانه ها ایجاد عدالت در مناطق کم برخوردار با احداث و راه اندازی کتابخانه های عمومی است چراکه بر این باوریم توجه به این مناطق، فقر فرهنگی را از بین می برد و زمینه شکوفایی استعدادها و تربیت نسلی جوان برای سازندگی کشور در آینده را فراهم می سازد.

سجاد عمرانی از فرماندار قم برای بازدید از کتابخانه ها دعوت کرد و گفت: حضور شما مایه دلگرمی و ایجاد نشاط و انگیزه دوچندان در بین کتابداران می شود.

ر ادامه مرتضی حیدری، فرماندار قم ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت فرهنگی کتابداران بیان کرد: نهادکتابخانه های عمومی کشور مهم ترین و تاثیرگذارترین دستگاه فرهنگی کشور در کاهش وقوع جرم است؛ چراکه اگر کتاب و کتابخوانی در کشور نهادینه شود، مشکلات اقتصادی و  اجتماعی رفع خواهد شد و امنیت برقرار می شود.

فرماندار قم سپس اظهار داشت: متاسفانه فرهنگ به ویژه در حوزه کتاب مظلوم واقع شده است در حالی که پیشرفت هر جامعه منوط به گسترش و اعتلای کتابخانه ها و ارتقا و افزایش سطح مطالعه مفید است و افتخار من این است که زمانی به عنوان یک کتابدار در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان مشغول به خدمت بوده ام.

وی سپس افزود: در جلسات استانی پیگیر کمک های شهرداری به کتابخانه ها هستم و در این باره شهرداری نیز باید همکاری کند.

فرماندار قم همچنین بیان کرد: جذب افراد به کتابخانه باعث ایجاد اندیشه ای خلاق و نوآورانه در جامعه اسلامی می شود که نتیجه آن هدایت جامعه بشری و تکامل انسان ها است.

وی در ادامه به دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و افزود: در این جشنواره بزرگ و خانوادگی باید بسیج عمومی شکل بگیرد و کتابداران و مردم رسالت خود را با شیوه های نوین در این امر مهم انجام دهند تا شاهد رویدادهای خوب فرهنگی- مذهبی در جامعه اسلامی ایرانی باشیم. مردم شریف قم را به شرکت گسترده در این جشنواره دعوت می کنم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تصریح کرد: معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری نیز علاقمند و فعال در حوزه کتاب و فرهنگ است و در این رابطه ما از هیچ گونه همکاری دریغ نمی کنیم.

وی گفت: اداره کل کتابخانه ها در نخستین جلسه انجمن، گزارشی از برنامه ها، آمار مطالعه و برنامه ریزی های فرهنگی و عمرانی و برآورد بودجه یک ساله ارائه دهد تا در جلسات تصمیمات گرفته شود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم