دومین نشست کتاب آنلاین در فضای مجازی برگزار می شود
دومین نشست کتاب آنلاین در فضای مجازی برگزار می شود

با محوریت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، دومین نشست از سلسله نشست های کتاب آنلاین به ابتکار و پیشنهاد اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و با همکاری نشر کتابستان رضوی قم برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، نشت معرفی و نقد کتاب های “حکمت نقوی” و “خورشید رهنمای” با حضور نویسندگان اثر و حسین حیدری منتقد برگزار می شود.

سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم اظهار داشت: دومین نشست ابتکاری “کتاب آنلاین” این اداره کل از صفحه اینستاگرام کتابستان رضوی به صورت پخش زنده پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲:۳۰ برگزار می شود.

سجاد عمرانی بیان کرد: این نشست که با نام امام هادی و امام رضا علیهم السلام مزین شده در نخستین شب جمعه ماه مبارک رمضان با حضور حجج اسلام جواد محدثی و ابوالفضل هادی منش و دیگر کاربران فعال در فضای مجازی برگزار می شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم تصریح کرد: این نشست مجازی با هدف معرفی کتاب، ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام و معرفت افزایی همگانی نسبت به خاندان‌ پیامبر صورت می گیرد.

سجاد عمرانی سپس به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر استفاده از فضای مجازی اشاره کرد و افزود: سیاست‌های فرهنگی و ابلاغی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز بر این استوار است که برنامه ها و خدمات کتابخوانی و کتابخانه ای در فضای مجازی انجام شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم خاطر نشان کرد: سلسله نشست های کتاب آنلاین با هدف لذت خواندن و به اشتراک گذاری کتاب‌های خوب و همینطور مدیریت و هدایت فضای مجازی به سبک و سیاق درست اندیشیدن و احیای فرهنگ اصیل اسلامی ایران و تداوم فعالیت های فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم در تعطیلات کرونایی است و براین باوریم که هیچ بهانه و مشکلی مانع اجرای طرح های کتابخوانی نمی شود بلکه ما به عنوان افسران جنگ نرم از هر تهدیدی به عنوان فرصت و پیشرفت در کار استفاده می کنیم.

سجاد عمرانی ضمن دعوت آحاد مردم شریف و مومن و انقلابی به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به سامانه www.samakpl.ir یادآور شد: کتاب “رهنمای خورشید” و “حکمت تقوی” از منابع جوان و بزرگسال دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی است که امیدواریم جوانان و بزرگسالان عزیز با مطالعه این کتب پرسش های خود را با نویسندگان محترم مطرح کنند و نقطه نظرات خود را در این نشست با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

وی در پایان از همکاری خوب کتابستان رضوی و حجت الاسلام والمسلمین جواد محدثی و حجج الاسلام والمسلمین ابوالفضل هادی منش نویسندگان کتابهای “حکمت نقوی” و “خورشید رهنمای” تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم