همایش بزرگداشت امام علی(ع) در قم برگزار می‌شود
همایش بزرگداشت امام علی(ع) در قم برگزار می‌شود

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: همایش بین‌المللی امام علی(ع) با عنوان «الگوی عدالت و معنویت برای جهان» در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین نجف لکزایی در نشست خبری ظهر امروز که در سالن غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار کرد: اجلاسیه بین المللی امام علی به مناسبت یکهزار و چهارصدمین سال شهادت آن حضرت برگزار خواهد شد.
وی از اهداف این همایش به چهار مورد اشاره داشت و گفت: اولین هدف ، شناخت و تبیین علمی و روشمند سیره امام(ع) در دو بعد عدالت و معنویت است که باید به طور کامل به آن پرداخته شود.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ادامه عنوان کرد: از دیگر اهداف میتوان به ارائه الگوی مناسب به جامعه امروزی به خصوص در موضوعات حکمرانی عادلانه و حقوق انسانی اشاره میشود.
حجت الاسلام لکزایی از دیگر اهداف اجلاسه به چند مورد اشاره کرد و افزود: هدف سوم ارائه راهکار مناسب برای حل تعارضات منطقه‌ای و بین‌المللی مبتنی بر تعالیم اسلامی و سیره امیرالمومنین(ع) و هدف چهارم نیز تلاش برای بسط اندیشه های امام علی(ع) در سطح جهانی به شکل کاربردی است.
وی به مقالات ارسالی به دبیرخانه اشاره کرد و اظهار داشت: در مجموع ۲۷۰ مقاله فارسی و ۳۵ مقاله عربی است که مجموع آن ۳۰۵ مقاله را تشکیل می‌دهند و از این تعداد، ۳۳ مقاله به عنوان برترین ها در روز همایش در چهار پنل تخصصی مورد ارائه و نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اظهار داشت : برخی مقالات فارسی زبان هم از خارج کشور از جمله از آمریکا ارائه شده اند و عمده میهمانان غیرایرانی نیز از عراق هستند.
حجت الاسلام نجف لکزایی با بیان اینکه در مورد آن حضرت آثار زیادی داریم لذا تلاش بر آن است تا مباحثی جدید در این همایش بحث شود افزود: از این رو برای این همایش، به بحث عدالت و معنویت می‌پردازیم که در همایشات قبل انجام نشده بود و موضوعی کاربردی برای دنیای امروز است.
انتهای پیام/