۷۵ میلیارد ریال کمک مردم قم در جشن نیکوکاری
۷۵ میلیارد ریال کمک مردم قم در جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم گفت: مردم استان قم در جشن نیکوکاری که زمستان سال گذشته برگزار شد 75 میلیارد ریال کمک کردند که نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدارقم، اکبرمیرشکار در نشست خبری که ظهر امروز برگزار شد با اشاره به عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت:سال گذشته کمیته امداد امام خمینی استان قم توانست ۶۷۲ میلیون ریال درآمد از راه کمک های مردمی کسب کند.

وی با بیان اینکه درآمد کمیته امداد استان قم در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ با افزایش ۴۴ درصدی مواجه بوده است، تصریح کرد: سال ۹۸ از نظر اقتصادی بسیار سخت بود و ماه پایانی آن که می توانست موجب درآمد بیشتر کمیته امداد بشود با شیوع کرونا محدودیت هایی را ایجاد کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم گفت:با وجود همه محدودیت هایی که وجود داشت استان قم بین تمام استان ها رتبه نخست جذب درآمدهای مردمی برای ایتام را به خود اختصاص داده و ۴۸ هزار و ۵۱۸ نفر از کمیته امداد وام قرض الحسنه کارگشایی و ۷۴۳  نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند که باز پرداخت آن ۳تا۵ ساله است.

وی با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۷۰۰ خانواده نیازمند از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند گفت: ۱۵ هزار و ۵۰۰ خانواده را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که از این شمار ۵ هزار خانواده به دلیل طلاق و ۹ هزار خانواده به دلیل فوت سرپرست و یا زندانی بودن سرپرست خانواده توسط زنان اداره می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم اضافه کرد:۵۴۸ نفر نیز در سال ۹۸ از ودیعه مسکن بهره مند شدند و ۲هزار و ۵ نفر نیز وام اشتغال دریافت کردند که در کل مبلغ ۶۱ میلیارد تومان تا بهمن ماه  پرداخت شده است و در جشن نیکوکاری سال گذشته با وجود مشکلاتی که بود ۵۰ % رشد داشتیم و مردم ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از راه کمک های مردمی جمع شده است.

میرشکار تصریح کرد: هزار و ۸۳۲ یتیم زیر پوشش کمیته امداد هستند که ۱۸ هزار حامی از آنان حمایت می کنند. همچنین هزار و ۸۲۴ بیمار صعب العلاج که زمین گیر هستند از حمایت های کمیته امداد بهره می برند. ۱۴ هزار نفر نیز بالای ۶۰ سال هستند که خدمات ویژه ای دریافت می کنند.

وی در پایان گفت: با شیوع ویروس کرونا در قم ۴۶ خانوار زیر پوشش کمیته امداد، سرپرست خود را از دست دادند، تصریح کرد:  به خانوارهایی که فرزند کوچک داشتند ۱۰ میلیون تومان کمک بلا عوض و به سایرین ۳ میلیون تومان کمک بلا عوض شد و همچنین ۱۹ هزار بسته کمک خانوار توزیع شد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی