برگزاری کارگاه آشنایی آتشنشانان قمی با مهار و زنده گیری جانوران وحشی
برگزاری کارگاه آشنایی آتشنشانان قمی با مهار و زنده گیری جانوران وحشی

کارگاه آموزشی «آشنایی با نحوه زنده گیری و بیماری های حیات وحش» با حضور فرماندهان ایستگاههای آتش نشانی شهر قم برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، کارگاه آموزشی «آشنایی با نحوه زنده گیری و بیماری های حیات وحش» به مناسبت هفته محیط زیست با حضور جمعی از فرماندهان ایستگاههای آتش نشانی شهر قم برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در ابتدای این کارگاه آموزشی با اشاره به شرایط اقلیمی و تنوع زیستی استان خاطرنشان کرد: انسان حلقه ای از زنجیره حیات است و بدون تردید اگر گونه های گیاهی و جانوری از میان بروند، زندگی انسان نیز در خطر قرار خواهد گرفت.

سید رضا موسوی مشکینی در ادامه افزود: با توسعه روزافزون شهرها، امروزه مناطق مسکونی در زیستگاههای طبیعی جانوران ساخته می شود و شهروندان گاهی شاهد حضور جانوران وحشی در محل کار و زندگی خود هستند و باید نحوه برخورد با حیات وحش را بدانند.

وی با بیان اینکه شهروندان باید نسبت به طبیعت و جانوران وحشی مهربان باشند و هیچ گاه به آنها آسیب نزنند، اظهار داشت: با افزایش سطح اطلاع و آگاهی مردم نسبت به اهمیت محیط زیست، خوشبختانه همکاری و تعامل برای مراقبت و محافظت از جانوران وحشی بسیار افزایش یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در پایان ضمن قدردانی از مساعدت ها و تلاش های آتش نشانان برای حفاظت از جانوران وحشی در سطح شهر، تصریح کرد: آشنایی با نحوه مهار، زنده گیری و حتی بیماری های حیات وحش، برای این عزیزان بسیار لازم و ضروری است.

عباس جعفری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهردای قم نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت حفاظت از طبیعت و محیط زیست، بر ضرورت افزایش تعامل ها و همکاری های آموزشی و عملیاتی با اداره کل محیط زیست تأکید کرد و گفت: پیشگیری و اطفاء حریق سریع در فضای سبز شهری و مناطق طبیعی از جمله مشترکاتی است که باید برای آن هماهنگی و برنامه ریزی داشته باشیم.

گفتنی است در این کارگاه آموزشی دو روزه، محمدرضا عابدی مقدم فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، رضا علی اصل پرنده شناس و حسین نبی زاده خزنده شناس، اصول و مبانی شناخت و برخورد با جانوران وحشی به ویژه در محیط های شهری را برای شرکت کنندگان تدریس کردند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم