باز هم آتش سوزی درمنطقه پلنگ دره/ آتش مهار شد
باز هم آتش سوزی درمنطقه پلنگ دره/ آتش مهار شد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: حریق بوجود آمده در منطقه حفاظت شده پلنگ دره، بلافاصله با حضور محیط بانان و یگان حفاظت منابع طبیعی مهار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمدرضا عابدی مقدم با اشاره به وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم گفت: متأسفانه برای چهارمین بار در سال جاری این زیستگاه ارزشمند دچار حریق شد و حدود ۳ هکتار از مراتع و گیاهان منطقه در آتش سوخت.

وی با بیان اینکه علت این آتش سوزی در دست بررسی است، از همکاری و مشارکت یگان حفاظت منابع طبیعی در اطفاء حریق منطقه قدردانی کرد و گفت: این حریق در محدوده خلیل آباد و کوه آله رخ داد و با تلاش و ازخودگذشتگی محیط بانان و جنگلبانان به سرعت مهار و اطفاء شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم از گسترش کم سابقه آتش سوزی ها در مناطق طبیعی در سال جاری ابراز نگرانی کرد و گفت: همشهریان محترم در هنگام حضور در زیستگاه ها و مناطق طبیعی، باید مسائل ایمنی در برپایی آتش را به شدت رعایت کرده و از رها کردن زباله های خود در مناطق جداً اجتناب کنند.

وی در پایان تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه حریق و آتش سوزی در مناطق طبیعی و بروز تخلفات زیست محیطی می توانند با ادارت کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با شماره های ۳۲۶۰۲۹۸۱ و ۱۵۰۴ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم