آیین تجلیل از خیرین و نیکوکاران قم در مواسات و کمک مومنانه برگزار شد
آیین تجلیل از خیرین و نیکوکاران قم در مواسات و کمک مومنانه برگزار شد

طی مراسمی با حضور استاندار قم آیین تجلیل از خیرین و نیکوکاران در مواسات، همدلی و کمک مومنانه با عنوان «شکوه همدلی» برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بهرام سرمست در آیین شکوه کرامت و آیین تجلیل از خیرین و نیکوکاران در مواسات، همدلی و کمک مومنانه که با حضور آیت الله سعیدی و آیت الله حسینی بوشهری ، حجه الاسلام والمسلمین شهرستانی و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفند ۹۸، شفافیت و صداقت مسئولان در اعلام شرایط بحرانی در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: در روز نخست اعلام شیوع این بیماری جلسه ستاد بحران در قم برگزار شد.

وی با بیان اینکه قم در حوزه ی مقابله با بیماری کرونا تصمیم ساز بوده است افزود: ایمان و اعتقاد در جبهه ی سلامت و کادر درمان ما مهمترین عامل توفیق در خدمت به شهروندان بود.

مقام عالی دولت در استان قم با اشاره به عبور قم از وضعیت قرمز به زرد ادامه داد: امروز وارد مرحله ی فاصله گذاری پویا شده ایم؛ در این مرحله بایستی تلاش کنیم تا به وضعیت سفید دست یابیم.

وی افزود: بر اساس یک برنامه ریزی عملیاتی و با بهره گیری از ظرفیت نهادهای مختلف توانستیم به خوبی فاصله گذاری اجتماعی را محقق کنیم.

استاندار قم تصریح کرد: در مدیریت بحران کرونا در استان قم شاهد هیچ تقابل و ناهماهنگی نبودیم و همه ی بخش ها به صورت یکصدا از متولیان مدیریت بحران حمایت کردند.

وی با اشاره به رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی توسط بیش از ۸۰ درصد از مردم قم خاطرنشان کرد: اماکن مقدس نیز در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و نیز رعایت پروتکل ها پس از بازگشایی پیشگام بودند.

سرمست همچنین با اشاره به مشکلاتی از جمله ناامنی و کمبود مواد غذایی در بسیاری از کشورهایی که با بیماری کرونا مواجه هستند گفت: حدود ۱۲۸ روز است که با این بیماری درگیر هستیم؛ با این وجود مشکل امنیتی در کشور و استان قم نداشتیم.

سرمست در ادامه تصمیم ستاد ملی کرونا برای برطرف نمودن محدودیت ها به صورت پله ای را مورد توجه قرار داد و با اشاره به حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری از مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه در این راستا پشتیبانی بسیار خوبی از سیاست های مدیریت استان در مقابله با این بیماری داشتند.

وی گفت: همراهی حوزه های علمیه و تولیت اماکن مقدس با سیاست های دولت موجب شد تا توطئه های دشمنان برای ایجاد دوگانگی علم و دین شکست بخورد.

استاندار قم در ادامه با بیان اینکه در سطح ملی و استانی تصمیمات بر اساس نظرات کارشناسانه اتخاذ می شوند گفت: با همکاری همه ی بخش های حاکمیت توانستیم بر این بیماری فائق بیاییم.

سرمست با بیان اینکه ۵۱۰ مصوبه استانی داشته ایم که بیش از ۹۰ درصد آنها اجرایی شده است، گفت: ۲۵ جلسه ستاد ملی کرونا نیز برگزار شده است که مصوبات آنها با توجه به شرایط بومی استان قم اجرایی شده است.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود همراهی نیروهای مردمی، تشکل های مردم نهاد و خیرین با سیاست های دولت را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر این همراهی و پشتیبانی نبود نمی توانستیم به این توفیق دست یابیم.

وی تقسیم کار برای خیرین و تشکیل ۶ کمیته ی تخصصی در حوزه های مختلف در دوران شیوع کرونا را مورد توجه قرار داد و گفت: بانک اطلاعاتی خیرین و نیازمندان گمنام استان قم ایجاد شد.

استاندار قم نهادمندکردن اقدامات خیر و فرهنگی سازی در این زمینه را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در همین راستا از تعدادی از خیرین شاخص استان در این مراسم قدردانی می شود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم