اعضای هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان انتخاب شدند
اعضای هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان انتخاب شدند

با حضور سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و خیرین نیک اندیش، اعضای هیات مدیره انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز استان انتخاب شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، جلسه هیئت امنای انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان قم با هدف انتخابات جدید هیئت مدیره در تالار غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی، با حضور سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی؛ عباس مهرابی قمی، رئیس هیات مدیره خیرین؛ حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدمحمد آتش زر، عضو شورای اسلامی شهر قم؛ وحید میرزایی، معاون اداره کل کتابخانه ها؛ عباس بختیاری، مسئول حراست و محمد باقری، سرپرست اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها و دیگر خیرین نیک اندیش تشکیل شد.

در آغاز جلسه، سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست هم اندیشی و بهره مندی از دیدگاه ها و پیشنهادات خیرین در حوزه کتاب و کتابخانه را باعث رشد و ارتقا سطح مطالعه و جایگاه و اهمیت آن در جامعه عنوان کرد و افزود: دغدغه خیرین در معرفی فرهنگ غنی اسلامی ایرانی به ویژه در مهد فرهنگ شیعی، امری ستودنی و مورد ستایش است چرا که همواره فرهنگ کمتر مورد توجه قرار گرفته است و باید در این حوزه قم الگو و محور حرکت در کشور باشد.

سجاد عمرانی بیان کرد: ۲۳ باب کتابخانه عمومی برای مردم عزیز قم کافی نیست و برای افزایش کمی و کیفی آن ورود و حمایت مالی و معنوی مدیران ارشد استانی و خیرین را طلب می کند که در این راستا یاری گر و کمک رسان نهاد کتابخانه ها باشند. وی گفت: هزینه ساخت، تجهیز و تامین منابع در کتابخانه یک سرمایه گذاری عظیم است که آیندگان نیز از آن سود خواهند برد و این مهم، امری لازم و ضروری است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی سپس به آیات و احادیثی نورانی که درباره احسان و نیکوکاران آمده است، تاکید کرد و در پایان گفت: از جمله عباداتی که می توان پنهانی و آشکارا انجام داد، همین انفاق و نیکوکاری است که رضایت خالق و مخلوق را به همراه دارد.

در ادامه عباس مهرابی قمی، رئیس هیات مدیره خیرین، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجمن خیرین، کتابخانه ها و مطالعه را باعث توسعه فرهنگی، اجتماعی و علمی در جامعه عنوان کرد و افزود: خیرین، کتابخانه ها را متعلق به آحاد مردم می دانند و در رفع مشکلات آن مانند تجهیزات، تامین منابع و راه اندازی آن از هیچ گونه کمکی دریغ نمی کنند و آن را باقیات و صالحات می دانند.

سپس هیات مدیره خیرین استان قم ضمن تشکر از توجه سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه ها به جایگاه خیرین اظهار داشت: کمک به رشد جامعه به ویژه در زمینه کتاب و کتابخوانی امری مقدس به شمار می رود که همه بزرگان در این حوزه اتفاق نظر دارند.

پس از آن حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید محمد آتش زر، عضو شورای اسلامی شهر قم در پایان گفت: توجه خیرین به کتابخانه های عمومی مایه تحول عمیق در وادی فرهنگ اسلامی ایرانی است که بسیاری از نیازهای مخاطبین امروز را رفع می کند و تشکیل این مجمع با هدف بهره مندی از ظرفیت نیکوکاران در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم شریف قم با توجه به شرایط موجود است.

گفتنی است با نظارت عباس بختیاری، مسئول حراست اداره کل کتابخانه ها و محمد باقری، سرپرست اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها، خیران استان به نام های عباس مهرابی قمی؛ ناصر علایی؛ آل احمد؛ حسن مالکی نژاد، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم؛ نوپوش؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدباقر تکیه ای، نماینده آستان قدس رضوی در قم؛ حمیدرضاخرمی، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم؛ خوشرفتار و سعید رجبیان، دبیر مکتا انتخاب شدند. همچنین غلامرضا اخوان به عنوان بازرس اصلی و مهندس ایرانی به عنوان بازرس علی البدل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان قم معرفی شدند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم