ساخت سه هتل ۵ ستاره در بلوار پیامبر اعظم/ کار شهرداری‌ها چند برابر یک وزارتخانه است
ساخت سه هتل ۵ ستاره در بلوار پیامبر اعظم/ کار شهرداری‌ها چند برابر یک وزارتخانه است

شهردار قم با بیان اینکه سه هتل 5 ستاره در بلوار پیامبر اعظم در حال ساخت است گفت: در حوزه‌های دیگر تسویه بدهی‌ها و ارتباط با مردم نیز گام‌های بلندی برداشته شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سیدمرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت‌های گسترده مدیریت شهری قم اظهار کرد: می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد فعالیت‌های شهر متعلق به شهرداری است.

وی افزود: شهرداری‌ها ۳۷۲ وظیفه بر عهده دارند این در حالی است که تعداد وظایف یک وزارتخانه به کمتر از ۳۰ مورد می‌رسد.

شهردار قم با تاکید بر موضوع‌شناسی به عنوان یکی از اولویت‌های مدیریت شهری عنوان کرد: مثلث مردم، شهرداری و خبرنگاران در پیشبرد اهداف شهر اهمیت بسزایی دارد.

وی ادامه داد: لازم است ترتیبی داده شود که مدیریت شهری و امور مربوط به مردم از مسائل سیاسی به دور باشند؛ : اگر چالش‌ها و مشکلات پیام‌هایش به مدیریت شهری منتقل شود قطعا مدیریت شهری می‌تواند با برنامه آنها را رفع کرده و به مرور به توسعه شهری پایدار و خوب برسیم.

سقائیان‌نژاد در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای «شهر ما» خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که شهرداری به بخشی از آنها نپرداخته و نیاز است رسانه‌ها به کمک شهرداری بیایند تا این مشکلات شناسایی شود.

وی با بیان اینکه امروز بیش از ۷۰ درصد مردم شهرنشین هستند گفت: این شهرداری‌ها که امور اکثریت مردم را بر عهده دارند باید مجموعه ای ملی و شهری در اختیار داشته باشند.

شهردار قم تصریح کرد: حل مشکلات ترافیکی، اقتصاد شهری، سرمایه گذاری، هویت و کالبد شهر، بازآفرینی، سیما و منظر و معماری ایرانی اسلامی و برنامه‌محوری برای ارتقا کیفیت زندگی جزو کارهایی است که شهرداری به آنها می‌پردازد.

وی با اشاره به ضرورت توسعه دانش و تخصص در مدیریت شهری خاطرنشان کرد: شهر امروز مملو از تخصص‌ها و پیچیدگی‌های متفاوت است و شهرداری موظف است در این حوزه‌ها خود را به روز کند.

سقائیان نژاد با تاکید بر اینکه قم پایگاه انقلاب است و امورات فرهنگی در این شهر بسیار مهم است گفت: تعدد و تنوع وظایف شهرداری نشان می‌دهد که چقدر ارتباط مردم، رسانه و شهرداری اهمیت دارد.

شهردار قم با اذعان به اینکه مخارج تامین امور زیربنایی باید بر عهده دولت‌ها باشد زیرا وظیفه شهرداری این است که شهر را نگهداری کند گفت: به همین خاطر جشنواره رسانه ای شهر ما فرصتی برای مشارکت رسانه‌ها در شناسایی مسائل و مشکلات شهر است.

وی اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: فقط در ماه گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرداری قرارداد سرمایه‌گذاری نوشته شده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه سه هتل ۵ ستاره در بلوار پیامبر اعظم در حال ساخت است گفت: در حوزه‌های دیگر تسویه بدهی‌ها و ارتباط با مردم نیز گام‌های بلندی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه ترغیب زائران نیازمند تامین زیرساخت‌های شهری است گفت: اقامتگاه‌ها و هتل‌ها باید استاندارد باشد و این مهم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

سقاییان نژاد گفت: لازم است ورود زائران به شهر قم به صورت سیستمی برنامه‌ریزی و بخش خصوصی هم برای اجرای طرح‌های گردشگری وارد میدان شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : زهرا زنگنه