۱۱۰۰ جهیزیه در اختیار زوج‌های جوان قم قرار می‌گیرد
۱۱۰۰ جهیزیه در اختیار زوج‌های جوان قم قرار می‌گیرد

مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: اجرای 110 برنامه فرهنگی، هنری و آموزشی و تامین یک هزار و 100 جهیزیه به زوج های نیازمند از برنامه های این استان در هفته ازدواج است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، رسول منعم، پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اهالی رسانه اظهار کرد: سعی کردیم از شیوع کرونا برنامه‌های صورت گرفته در حوزه ورزش و جوانان در استان متناسب با شرایط موجود باشد.

وی گفت: وام ازدواج در سال ۹۶ سه میلیون تومان برای هر زوج بود که این وام در سال ۹۹به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته‌است، هر زوج جوان در ابتدای زندگی می‌توانند از ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات وام ازدواج برخوردار باشند که این تسهیلات در کمترین زمان در اختیار آنان قرارخواهد گرفت.

منعم بیان کرد:۳۷۰میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در سال ۹۸ به متقاضیان استان داده شده که قم با ۹۳ درصد پرداخت وام به زوج ها،که بعد از تهران استان دوم کشور در پرداخت تسهیلات ازدواج بوده ایم.

وی گفت:برگزاری ۳۷۰ دوره آموزشی قبل، حین و پس از ازدواج، تقویت و گسترش مراکز مشاوره، تقویت و راه اندازی مجمع خیرین ازدواج، اجرای جشنواره های متعدد پیرامون ازدواج، تقدیر از زوج‌های موفق از جمله اقدام های صورت گرفته در سال های اخیر است.

وی با تشریح برنامه های هفته ازدواج این اداره کل گفت: اجرای ۱۱۰ برنامه فرهنگی و آموزشی توسط دستگاه‌ها و سمن‌های مختلف استان، دیدار با علما و ائمه جمعه قم، برگزاری مسابقه کتابخوانی پیرامون آموزش های مهارت‌های مورد نیاز زوج‌ها و همچنین مشاوره رایگان توسط ۱۰مرکز مشاوره از جمله برنامه های اداره کل در هفته ازدواج درقم است.

وی ادامه داد:در سال های گذشته به منظور تقدیر از قهرمانان آسیایی و جهانی، با برگزاری همایشی از این قهرمانان تقدیر می شد که امسال به دلیل شرایط کرونا، متاسفانه تاکنون امکان برگزاری این مراسم فراهم نشده‌است، که تقدیر از شعبانی قهرمان بین المللی پاراتکواندوی استان در روزهای آینده انجام خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم،گفت: برگزاری پنج نشست تخصصی،ایجاد نمایشگاه ویژه ازدواج، تولید محتوای رسانه ای، اقدام‌های فرهنگی در فضای مجازی، افتتاح مرکز مشاوره تخصصی در حوزه ازدواج، تجلیل از زوج‌های جامعه پزشکی فعال در مبارزه با کرونا و همچنین رونمایی از نرم افزار مشاوره رایگان از دیگر برنامه‌های اداره کل در هفته ازدواج در قم است.

وی با اشاره به مصوبه ستاد مدیریت کرونا در استان و کشور پیرامون فعالیت‌ها در مناطق زرد و قرمز گفت: در مناطق بحرانی و قرمز تمام فعالیت همایش‌ها، جشنواره‌ها و جلسات لغو شده‌است ولی فعالیت‌های ورزشی تنها در مراکز قرمز تعطیل اعلام شده‌است و در مناطق زرد و سفید در حال حاضر مانعی برای فعالیت های ورزشی وجود ندارد،و بدهی استان به قهرمانان ملی خود تنها مربوط به سال ۹۸ است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم در پایان گفت: نیاز به بسته‌های حمایتی بیشتر برای کمک اقتصادی به آسیب های وارد شده به باشگاه ها و ورزشکاران از آغاز کرونا، تلاش هایی برای پرداخت تسهیلات به باشگاه ها، مربیان و ورزشکاران در دستورکار قرار گرفت که نتیجه این تلاش ها، تامین ۴۰ میلیارد ریال وام برای ورزش قم است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی