وداع با پیکر شهید گمنام در قم
وداع با پیکر شهید گمنام در قم

صبح امروز مراسم وداع با پیکر یک شهید بی‌نشان دفاع مقدس در شهر مقدس قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، صبح امروز مراسم وداع با پیکر مطهر شهید بی‌نشان دفاع مقدس در سپاه علی بن ابیطالب(ع) برگزار شد.

پیکر پاک این شهید ۱۸ ساله که سال ۶۴ به جبهه اعزام شده و در منطقه بوارین عراق تفحص شده، امروز پس از مراسم وداع در قم به پادگان شهید زین الدین واقع در شهر اندیمشک که محل استقرار رزمندگان لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) در زمان دفاع مقدس بوده منتقل می‌شود تا پس از برگزاری مراسم تشییع در این پادگان تدفین شود.

پادگان شهید زین‌الدین با مساحت 2400 هکتار در هفت کیلومتری اندیمشک واقع شده است، رزمندگان پیروز لشکر 17 علی بن ابی طالب(ع)، سال 63 در زمین‌های بایر پادگان مستقر شدند، از سال 64 کار احداث ساختمان‌های مورد نیاز لشکر مانند سوله‌های معروف به بیت الزهرا(س) و سایر ابنیه را شروع کردند.

این پادگان به عنوان عقبه اصلی لشکر 17 در عملیات های خیبر، بدر، عاشورا، والفجر 8 و10 و نیز کربلای 4 و 5 مورد استفاده قرار گرفت.

از شهدای شاخصی که ایامی چند در این مکان حضور داشتند می‌توان شهیدان زین‌الدین، دل آذر، صادقی، کریمی و روحانی را نام برد.

این پادگان که پس از شهادت حاج مهدی زین الدین به نام مبارک وی مزین شد، پس از پذیرش قطع نامه 598 به عنوان پادگان آموزشی و مقر اسکان زائران راهیان نور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

هم اکنون زائران کربلای ایران عاشقانه در انتظار در آغوش گرفتن تابوت این شهید در پادگان شهید زین الدین هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم