حضور همزمان چند بیمار در اتاق پزشک غیر حرفه‌ای و خلاف اخلاق است
حضور همزمان چند بیمار در اتاق پزشک غیر حرفه‌ای و خلاف اخلاق است

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم گفت: حضور همزمان چند بیمار در اتاق پزشک امری غیر حرفه‌ای و خلاف موازین اخلاقی است و شهروندان می‌توانند موارد این چنینی را به واحدهای نظارتی دانشگاه علوم پزشکی اطلاع دهند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، دکتر سید حسن عادلی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت آنلاین برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و لزوم برپایی اقامه عزای حسینی اظهار کرد: در عین حال لازم است همه پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا توسط عزاداران جدی گرفته شود، استفاده از ماسک امری کاملا ضروری است، همچنین باید مدت برگزاری مراسم به حداقل زمان کاهش یابد و فاصله اجتماعی به درستی رعایت شود.

وی در ارتباط با فعالیت پزشکان عمومی و متخصص قم در دوران شیوع بیماری کووید – ۱۹ گفت: بسیاری از همکاران ما در این ایام در مراکز درمانی یا مطب‌ها حضور یافتند و وظیفه خود را انجام دادند، ۵۲ نفر از پزشکان در این مدت به کرونا متبلا شدند که متاسفانه یک نفر از آنها به شهادت رسید اما تعداد معدودی هم کار خود را رها کردند که پرونده آنها در حال بررسی است و قطعا برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا، دستورالعمل جامعی از سوی وزارت بهداشت به همه استان‌ها ابلاغ شد و بر همین اساس عمل‌های پزشکی هم به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم شدند، به عنوان مثال عمل جراحی بیماران سرطانی طبق برنامه حتی در اسفندماه که شرایط بسیار سخت و دشوار بود انجام شدند ولی عمل‌های زیبایی فعلا انجام نمی‌شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم در ارتباط با کیفیت ویزیت و درمان به ویژه در مطب پزشکان متخصص گفت: نظارت بر نحوه عملکرد پزشکان در این حوزه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است اما اینکه پزشکی بیش از حد توان اقدام به ویزیت در طول یک روز کند، کیفیت ویزیت و درمان کاهش می‌یابد.

عادلی تصریح کرد: حضور همزمان چند بیمار در اتاق پزشک امری غیر حرفه‌ای و خلاف موازین اخلاقی است و شهروندان می‌توانند موارد این چنینی را به واحدهای نظارتی دانشگاه علوم پزشکی اطلاع دهند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با تغییر رفتار ویروس کرونا عنوان کرد: بر اساس شواهد موجود، میزان سرایت ویروس افزایش یافته بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، در نظر گرفتن فاصله مناسب با دیگران و شستشوی مرتب دست‌ها همچنان مورد تاکید است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : سونیا سیاوشی