مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی و محور امور دینی و سیاسی است
مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی و محور امور دینی و سیاسی است

تشریح شعار روزهای هفته پیش رو از سوی بسیج مساجد به مناسبت روز جهانی مسجد تأکید کرد که مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی و محور امور دینی و سیاسی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید جواد هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت روز جهانی مساجد اظهار کرد: مسجد خاستگاه انقلاب اسلامی و محور امور دینی و عقیدتی در اسلام است و ما عقیده داریم که طبق فرموده بزرگان، مساجد پایگاه و مقر اصلی انقلاب هستند.

وی افزود: امام خمینی(ره) در سخنان نورانی خودشان فرمودند:مسجد یک سنگر اسلامى است و محراب محل جنگ است،حرب است، این را مى خواهند از دست شما بگیرند، مسجد یک محلى بود که مردم را به نهضت و به قیام بر ضد ظلم تهییج مى کرد ومى خواهند این سنگر را بگیرند.

مسئول بسیج مساجد و محلات استان قم با اشاره به این که بسیج مساجد نیز به دنبال فعالیت های دینی و انقلابی بر پایه و محور مساجد است،گفت: ممانعت از اختلاف افکنی، ترویج فرهنگ انقلابی، دشمن شناسی و بصیرت افزایی هدف اصلی است چراکه ما اعتقاد داریم مسجد کانون دل های مؤمن بوده و هست.

وی در ادامه به نامگذاری ایام هفته پیش رو به مناسبت روزجهانی مسجد گفت:پنجشنبه فردا روز ۳۱ مرداد با عنوان مسجد؛ شهدا و ایثارگران نام گذاری شده که همکاران ما به منزل خانواده شهدا می‌ روند و جمعه به عنوان شور و شعور حسینی؛ مسجد، نماز، دعا و نیایش و مدیریت جامعه اسلامی نام گذاری شده است.

هاشمی در پایان گفت: روز شنبه دوم شهریور به نام مسجد؛ معنویت و ولایت پذیری، یکشنبه سوم شهریور مسجد؛ مأمن و پایگاه مستمندان و نیازمندان، دوشنبه چهارم شهریور مسجد و قاریان قرآن کریم به جهت تکریم مؤذنین و قاریان، سه شنبه پنجم شهریور مسجد؛ خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی و در نهایت چهارشنبه ششم شهریور به نام مسجد؛ مقابله با تهدیدهای فرهنگی و آسیب های اجتماعی عنوان گذاری شده و در تمام ایام هفته برنامه هایی طبق برنامه انجام می‌شود.

انتهای پیام/