دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ پل ارتباطی پلیس و مردم است
دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ پل ارتباطی پلیس و مردم است

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان قم، دفتر نظارت همگانی 197 را آسان ترین و بهترین مسیر برقراری ارتباط مردم با فرماندهان و مسئولان انتظامی و رسیدگی به مشکلات مردمی دانست.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید جمال فاطمی سامانه ۱۹۷ را مجموعه ای امین برای مردم اعلام و اظهارداشت: تجزیه و تحلیل آماری این سامانه حاکی از آن است که غالب گزارشات عنوان شده درخواست رفع مشکلات بوده اما بخش عظیمی نیز به قدردانی مردم از عملکرد پلیس و پاسخگویی مطلوب پلیس به مطالبات مردمی است.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان، تبلیغ و ترویج هر چه بیشتر سامانه ۱۹۷ و معرفی آن به آحاد جامعه را به نفع مردم و شهروندان دانست و تاکید کرد: این سامانه بهترین و آسان ترین مسیر ارتباط گیری مردم با فرماندهان و مسئولان انتظامی بوده و از این راه می توانند در کوتاهترین زمان ممکن مشکلات خود را اعلام و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های پلیس قم، تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به خواسته های انتظامی شهروندان است، تصریح کرد: نکته اصلی در برقراری امنیت این است که تعامل میان نیروی انتظامی به عنوان نهاد ایجاد امنیت و آرامش با مردم از اهمیت خاصی برخوردار است.

فاطمی تصریح کرد: مردم سرمایه ای ارزشمند محسوب می شوند که نظارت فردی و گروهی آنان بر عملکرد سازمان پلیس منجر به ارتقاء کارایی، بهبود روش ها، بهینه سازی فرآیندها و سهولت مأموریت های مختلف پلیسی شده که در این راستا دفتر نظارت همگانی نیز به عنوان نهاد تعامل و همبستگی مردم و سازمان نیروی انتظامی محسوب شده و این تعامل منجر به اثربخشی در راستای ایجاد امنیت روانی و اجتماعی جامعه می شود.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان قم افزود: دفتر نظارت همگانی۱۹۷ با عملکردی ۲۴ ساعته به دو صورت پیامگیر شبانه و صحبت زنده با اپراتور نسبت به گزارش گیری از شهروندان اقدام می کند، کاربران و کارشناسان ۱۹۷ باید نتیجه درخواست های شهروندان را به آن ها اعلام تا از آن مطلع شوند.

فاطمی نحوه ارائه خدمات به مردم در دفتر نظارت همگانی را شامل اجرای طرح فوریتی ۱۹۷ برای رسیدگی به شکایات مردمی و هماهنگی با مبادی مربوطه، رسیدگی به گزارشات واصله مردمی به سامانه ۱۹۷ به صورت۲۴ ساعته و اعلام نتیجه به آنان، برگزاری جلسات ارتباط مستقیم با فرماندهی و مسئولان انتظامی استان ،بهره برداری از گزارشات مردمی در جهت شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد پلیس استان و ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب در جهت تقویت و یا برطرف نمودن معایب موجود عنوان کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس قم