هشت نوشت در مسیر جریان‌سازی دفاع مقدس و مقاومت
هشت نوشت در مسیر جریان‌سازی دفاع مقدس و مقاومت

عضو هیات انتخاب سومین جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت گفت: این جشنواره لازم است با انجام اصلاحاتی در ساختار و نحوه پذیرش آثار به سمت ایجاد یک جریان موثر در حوزه دفاع مقدس و مقاومت گام بردارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید امیر طباطبایی امروز در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره های موضوعی مانند جشنواره فیلم نامه نویسی هشت نوشت، اظهار کرد: برگزاری یادمان ها و جشنواره های موضوعی همچون هشت نوشت در واقع رسالت خطیر زنده نگه داشتن تاریخ پر شور سال های گذشته ایران را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه ملتی که تاریخ خود را نداند،  محکوم به تکرار آن خواهد بود، گفت: در بستر این جشنواره هاست که خلق آثار هنری پیرامون این موضوعات رخ می دهد.

عضو هیات انتخاب سومین جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت، با تاکید براینکه لازم است شورای سیاستگذاری جشنواره در دوره های بعدی جشنواره ترتیبی اتخاذ کنند که آثار ارسالی پژوهش محور و مخاطب محور باشند، تصریح کرد: در صورتی که به این مسئله به صورت جدی توجه شود می توانیم برای تولید آثار ارزشمند در این حوزه برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: با توجه به کم رنگ شدن تولید آثار با موضوع دفاع مقدس و ارزش های معنوی مقاومت لازم است این جشنواره در دو بخش حرفه ای و آماتور تقسیم بندی شود تا زمینه رقابت صحیح برای هنرمندان فراهم شود.

طباطبایی بر ضرورت حمایت مسوولان از برگزاری جشنواره فیلم نامه نویسی هشت نوشت، تاکید و بیان کرد: سطح مالی جوایز و حمایت از تولید آثار برگزیده در تشویق هنرمندان برای نگارش فیلم نامه های خلاق بی تاثیر نیست.

وی ادامه داد: این جشنواره در ابتدای راه بزرگی قرار دارد و لازم است با انجام اصلاحاتی در ساختار و نحوه پذیرش آثار به سمت ایجاد یک جریان موثر در حوزه دفاع مقدس و مقاومت گام بردارد.

عضو هیات انتخاب سومین جشنواره ملی فیلم نامه نویسی هشت نوشت، عنوان کرد: قطعا بستر سازی لازم برای تولید آثار برگزیده و موضوع بندی محورهای قابل پرداخت در مرحله پذیرش فیلم نامه ها و برگزاری ورک شاپ های تخصصی بصورت مجازی برای فیلمنامه نویسان جوان در ترویج و رونق فرهنگ دفاع مقدس بسیار تاثیر گذار است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ستاد خبری جشنواره