اختصاص ۲ هزار جلد کتاب به کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز
اختصاص ۲ هزار جلد کتاب به کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در حال حاضر ۶۰۰ جلد کتاب در کتابخانه موجود بوده و تا فروردین‌ماه سال ۹۸ بیش از دو هزار جلد کتاب تخصصی به این مجموعه اضافه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان در حاشیه افتتاح کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز، با اشاره به اقدامات شهرداری در هفته منابع طبیعی و درختکاری به ضرورت‌های تأسیس کتابخانه تخصصی در مباحث علوم باغبانی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از نیازهای کلان‌شهرها وجود کتابخانه‌های تخصصی در علوم مختلف است که علوم باغبانی و فضای سبز نیز یکی از علوم ضرری محسوب می‌شود.

وی کتاب‌های موجود در کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز  را در همه رشته‌های مرتبط به منابع طبیعی و باغبانی کامل دانست و افزود: کتاب‌های موجود تمام مباحث زیست‌محیطی و علوم مربوط به فضای سبز و باغبانی در همه سنین و مقاطع تحصیلی تا کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می‌دهد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از تکمیل کتابخانه تا فروردین‌ماه سال ۹۸ خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۶۰۰ جلد کتاب در کتابخانه موجود بوده و تا فروردین‌ماه سال ۹۸ بیش از دو هزار جلد کتاب تخصصی به این مجموعه اضافه می‌شود.

وی با درخواست از مردم برای اهدای کتب مرتبط به علوم باغبانی و فضای سبز خاطرنشان کرد: علاوه بر کتاب‌های موجود مجلات تخصصی روز نیز در کتابخانه وجود داشته و داوطلبان در دو نوبت می‌توانند از امکانات کتابخانه و سالن مطالعه این مجموعه استفاده کنند.

جوادیان پاسخگویی به سؤالات مردم در حوزه باغبانی و فضای سبز را یکی دیگر از خدمات سازمان پارک‌ها و فضای سبز به مردم اعلام کرد و گفت: مرکز ارتباطات مردمی سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز در این مکان وجود داشته و  شهروندان می‌توانند پاسخ سؤالات خود را در خصوص نحو نگهداری و پرورش گل و گیاهان زینتی کارشناسان مرتبط دریافت کنند.

لازم به ذکراست این کتابخانه در بوستان کودک در میدان بسیج واقع ‌شده است.

انتهای پیام/

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم