محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم / فعالیت همه ی مراکز آموزشی به صورت غیرحضوری خواهد بود
محدودیت و تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر قم / فعالیت همه ی مراکز آموزشی به صورت غیرحضوری خواهد بود

استاندار قم گفت: صنوف پرخطر و گروه های شغلی رسته ۴ بنا بر تشخیص دانشگاه علوم پزشکی با اعمال محدودیت و تعطیلی به مدت یک هفته مواجه خواهند شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بهرام سرمست در حاشیه جلسه ویدئوکنفرانس ستاد ملی کرونا که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گزارش وضعیت استان ها در این جلسه را مورد توجه قرا داد و گفت: متاسفانه رعایت مسائل بهداشتی توسط عموم مردم روند کاهشی داشته است و به همین دلیل میزان شیوع کرونا افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان بستری شده در بیمارستان ها و نیز قربانیان ویروس کرونا افزود: بایستی همه ی مردم همچون موج اول و دوم رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

سرمست تشدید نظارت های نهادهای متولی را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به تفویض اختیار اعمال محدودیت ها به ستادهای  استانی تصریح کرد: مراکز آموزشی، مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه استان قم  تا اطلاع ثانوی به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد.

وی افزود: صنوف پرخطر و گروه های شغلی رسته ۴ بنا بر تشخیص دانشگاه علوم پزشکی با اعمال محدودیت و تعطیلی به مدت یک هفته مواجه خواهند شد.

استاندار قم با بیان اینکه مردم بیشترین نقش را برای مهار بیماری کرونا ایفا می کنند خاطرنشان کرد: از همه ی رسانه ها  و گروه های مرجع تاثیرگذار درخواست می کنیم تا مردم را به رعایت پرتکل های بهداشتی و پرهیز از تجمعات فرابخوانند.

سرمست با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۵۰ درصد مردم در قم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند گفت: کاهش رعایت پرتکل ها در حالیست که دور اول و دوم  شیوع این بیماری در قم را با رعایت حداکثری نکات بهداشتی توانستیم مهار کنیم.

وی همچنین عزاداری های دهه آخر ماه صفر را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در این ایام بنابر تشخیص ستاد ملی کرونا در داخل و خارج از کشور راهپیمایی نخواهیم داشت و توصیه بزرگان دینی در این راستا مورد استدعا است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومي استانداري قم