ایران به مقیاس آحاد ملت  شهید زین‌الدین دارد
ایران به مقیاس آحاد ملت  شهید زین‌الدین دارد

فرمانده سپاه استان قم با اشاره به جایگاه شهدا در باور مردم گفت: ایران به مقیاس یک ملت شهید زین الدین دارد و مردم نیز همواره برای قدردانی از شهیدان یاد وخاطره آنان را در قلب و باور خویش حفظ می‌کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) در مراسم یادواره سردار شهید مهدی زین الدین و ۶۰۹۰ شهید استان قم که با حضور مسئولان استان و خانواده‌های معظم شهدا در حسینیه امام خامنه ای گلزار شهدای قم برگزار شد، اظهار کرد: امروز ویژگی‌های شهید مهدی زین الدین و دیگر شهدای بزرگوار در لایه‌های شهر و استان به چشم می‌خورد.

سردار شاهچراغی با اشاره به جایگاه شهدا در باور مردم گفت: ایران به مقیاس یک ملت شهید زین الدین دارد و مردم نیز همواره برای قدردانی از شهیدان یاد وخاطره آنان را در قلب و باور خویش حفظ میکنند.

وی با اشاره به توصیف امام صادق (ع) درباره بصیرت و ایمان قمر بنی هاشم (ع) افزود: زیربنای تمامی ویژگی‌های شهید زین الدین و شهدای امثال او، ایمانی عمیق و راسخ است که وقتی مبتلور می‌شود، انسان در هیچ گریزگاهی عقب نمی‌کشد و از مسیر حق رویگردان و منحرف نمی‌گردد.

فرمانده سپاه قم ادامه داد: امروز آثار این ایمان خالصانه را که در شهید زین الدین و هزاران شهید دیگر جلوه گر شده، در سرتاسر شهر‌ها و ایران اسلامی و فراتر از آن و در بیمارستان ها، در تلاش‌های جهادی طلاب، دانشجویان، بازاریان و کسبه و همه اقشاری که با اعتقاد و بدون توقع کار می‌کنند و در برابر همه هجمه‌های دشمنان محکم می‌ایستند، می‌بینیم.

وی با بیان این نکته که ایمان مبتنی بر اخلاص اثرگذار است، تصریح کرد: در آبان سال ۶۳ وقتی خبر شهادت شهید زین الدین را شنیدیم، بعضی از جوانانی که او را ندیده و تنها وصف او را شنیده بودند، منقلب شدند و این بخاطر اخلاص شهید بود.

سردار شاهچراغی ادامه داد: امروز فعالیت‌های جهادی که در جامعه جاری است، استمرار همان اخلاص و تلاش امثال شهید زین الدین است که پای امر ولایت ایستادند.

وی افزود: آقا مهدی همواره تاکید می‌کرد اگر ما پای کار باشیم، بقیه هم پای کار هستند و امروز همه جسم و روح و قامت شهید زین الدین به تمام معنا علیرغم تمامی فشار‌ها در وسعتی به ابعاد ملت سرافراز ایران جریان دارد.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) ادامه داد: انتظار شهید زین الدین و دیگر شهدای عزیز این است که هر کسی در هر لباس و موقعیتی هست، به این نظام اسلامی خدمت کند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم